Plūdos cietušie sāk saņemt kompensācijas no apdrošinātājiem

Apdrošinātāji jau sākuši izmaksāt kompensācijas plūdos cietušajām ģimenēm. Applūdušo māju iemītnieki izmitināti viesnīcās, un tiek domāts arī par cita veida palīdzības sniegšanu, lai viņi varētu normāli dzīvot, kamēr plūdu dēļ netiek pie savām mantām applūdušajās mājās.

Plūdos cietušie apzinās, ka līdz ar ūdens atkāpšanos tūlīt mājās atgriezties nevarēs, jo ledus gabalu un ūdens nodarītos postījumus nāksies novērst ar nopietniem remontdarbiem.

„Visa problēma ir tā, ka ledus netika laikus spridzināts, un tagad ūdens kopā ar ledus gabaliem ir pārrāvis Ogres upes dambi, domā Antra Purviņa, kuras māja atrodas netālu no Ogres upes. Pēc viņas domām, ja pašvaldība jau janvārī būtu spridzinājusi ledu, nekādu plūdu nebūtu, bet tagad viņa ar ģimeni - vīru un 12 gadus veco dēlu - palikusi bez pajumtes.

„Mājās ūdens ir līdz logiem. Mēs esam priecīgi, ka esam izglābušies. Apdrošināšanas kompānija izmitinājusi mūs viesnīcā,” saka Purviņa.

Apdrošināšanas kompānija „Balta” lepojas, ka iemācījusies operatīvi palīdzēt klientiem plūdu gadījumos. Lai gan plūdu radītos zaudējumus varēs novērtēt tikai tad, kad ūdens būs atkāpies, palīdzība tiek sniegta jau tagad. Apdrošināšanas kompānijas pārstāvis Ingus Savickis stāsta, ka šogad netiek prognozētas rekordlielas plūdu zaudējumu izmaksas.

„Situācija ir diezgan tramīga. Esam gatavi operatīvi reaģēt un palīdzēt cilvēkiem. Prognozējam, ka zaudējumi nebūs tik lieli kā 2010.gadā, kas bija rekordgads,” saka Savickis.

Tik lielus zaudējumus, kā 2010.gadā, kad par vairāk nekā 200 pieteikumiem izmaksāti vairāk nekā 250 tūkstoši latu kompensācijas, „Balta” neprognozē, lai gan šogad lēš lielākas izmaksas nekā pērn, kad plūdi bija salīdzinoši nelieli.

Apdrošināšanas asociācijas vadītājs Juris Dumpis stāsta, ka apdrošinātājiem ir liela pieredze ar plūdu zaudējumu atlīdzību, un šogad jau visi bija sagatavojušies šai dabas stihijai. „Apdrošinātāji ir gatavi operatīvi reaģēt un jau iepriekš ir sagatavojušies šai situācijai, un gatavi pildīt visas savas saistības,” saka Dumpis.

Vairākas apdrošināšanas sabiedrības ledus iešanas izraisīto plūdu zaudējumus neiekļauj apdrošināšanas polisēs. Citas neizmaksā atlīdzības, ja plūdi notiek biežāk nekā piecos gados. Tādēļ tiem, kas dzīvo plūdu apdraudētās vietās, ir rūpīgi jāraugās, vai izvēlētais apdrošinātājs vispār piedāvā atlīdzību par plūdiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti