Plūdi uzjundī ķīvēšanos valdības koalīcijā

Saeima ceturtdien apstiprināja valdības otrdien pieņemto lēmumu par ārkārtas stāvokļa ieviešanu Daugavpilī un Daugavpils novadā. Tomēr arī šis deputātu vienbalsīgi pieņemtais lēmums neizpalika bez ķīvēšanās valdošajā koalīcijā.

Debatēs par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu uzstājās tikai viens deputāts – Jānis Dombrava no Nacionālās apvienības. Viņš plūdu dēļ greizsirdīgi lūkojās Reformu partijas virzienā.

„Man tomēr šķiet nedaudz dīvaina šī situācija, ka ārkārtas situācija tiek izsludināta tikai pašvaldībā, kuru vada Reformu partijas pārstāvis. Es domāju, ka ne mazāk smagas plūdu sekas ir piemeklējušas citas pilsētas Daugavas un Gaujas krastos, kur mājas tiek bojātas, bet tajās vietās ārkārtas situācija nez kāpēc netiek izsludināta,” viņš pauda.

Dombravas teikto papildināja citu deputātu izsaucieni, kas bija adresēti viņam, piemēram, „Populists!”.

Ārkārtas situācija nozīmē, ka teritorijās, kur tas nepieciešams, iespējama piespiedu evakuāciju, bet policistiem tukšās mājas un saimniecības jāapsargā. Ārkārtas situācijas izsludināšana arī nozīmē, ka vajadzības gadījumā ir tiesības izmantot Valsts robežsardzes un Nacionālo bruņoto spēku resursus.

Valdība otrdien izsludināja nedēļu ilgu ārkārtas situāciju Daugavpilī un Daugavpils novadā. Plūdi būtiski kaitējuši arī citām pilsētām un novadiem – Pļaviņām, Ilūkstes novadam, Ogrei, kā arī daudzviet radījuši plūdu draudus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti