Plūdi ienākuši arī Carnikavā; uztraukums Valmierā

Aizvadītās nedēļas nogalē plūdi pārņēmuši jaunas teritorijas un viena no tām ir Carnikava.

Carnikavas novadā atsevišķas ielas applūdušas jau trīs dienas un ūdens līmenis dienas garumā mazliet krities. Applūdušās teritorijas iedzīvotāji gan plūdiem bijuši gatavi un teju katrā pagalmā atrodas laiva.

Carnikavā applūdis Dzirnupes ielas posms, kas stiepjas gar Gauju. Upes pusē ūdenī ieskauts jau vairāk kā 30 māju un dārza namiņu. Iedzīvotāji šeit pārvietojas ar laivām vai gariem zvejas gumijas zābakiem, jo ūdens vietām ir pat metru dziļš. Ilggadējs applūdušās ielas iedzīvotājs Sulimans stāsta, lai arī šajā apkārtnē pie plūdiem jau pierasts, pēdējos trīs gadus plūdu tomēr nebija. Tiesa, šogad atkal mājas sakopšanā būs jāiegulda liels darbs. Mājā ūdens vēl nav iekļuvis. Tiesa, līdz kritiskajam brīdim palikuši kādi 30 centimetri.

Carnikavas novada domē norāda, ka neviens pagaidām palīdzību nav lūdzis. Tiesa, situācija var krasi mainīties, jo Valmieras pusē, Gaujā ūdens līmenis pirmdien esot cēlies pat par diviem centimetriem stundā.

Ziņots, ka pēdējās pusotras nedēļas laikā plūdi ieskāvuši virkni Latvijas pilsētu un teritoriju: Ogri, Pļaviņas, Ilūkstes novadu, Daugavpils novadu utt. Atsevišķos pagastos smagākais brīdis jau, iespējams, ir secen, savukārt citos grūtākais posms vēl ir priekšā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti