Plešs pieprasījis sasaukt ārkārtas sēdi Jelgavas novada domē par informācijas sniegšanu revidentiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (“Attīstībai/Par!”) pieprasījis Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem sasaukt domes ārkārtas sēdi. Ministrs pieprasījis domes sēdi, lai revīzijas veicējam izsniegtu un nodrošinātu tā pieprasīto informāciju.

Ministrs noteicis domes sēdes darba kārtību: par revīzijas veicēja pieprasītās informācijas izsniegšanu un sadarbības nodrošināšanu ar revīzijas veicēju. Lēmumprojektā uzdots izsniegt revidentu pieprasīto informāciju un uzdot domes priekšsēdētājam nodrošināt un kontrolēt šā lēmuma izpildi.

Ministrs prasa savlaicīgi informēt par domes ārkārtas sēdes norises datumu, vietu un laiku, kā arī informēt deputātus ar līdz šim ministrijas un revīzijas veicēju pašvaldībai adresēto informāciju par pašvaldībā veicamo ārkārtas finanšu revīziju.  Ministrijai ir pamats uzskatīt, ka domes deputāti joprojām nav pietiekami informēti par veicamās revīzijas nosacījumiem un pašvaldības pienākumiem, sadarbojoties ar revidentiem, savukārt domes vadība, iespējams, apzināti kavē tās norisi.

“Ministrija jau vairākkārt informējusi Jelgavas novada domes priekšsēdētāju par viņa kā pašvaldības vadītāja atbildību par domes darbu, tās darbības tiesiskumu un lietderību un pašvaldības pienākumiem revīzijas nodrošināšanā, taču saņemtās atbildes neliecina par sadarbību, tieši pretēji – revidentu darbs joprojām tiek apgrūtināts, ministra tiesības uz pašvaldības pārraudzību – ierobežotas. Tas nav pieļaujams,” norādīja Plešs. 

Revīzija var tikt īstenota tikai tad, ja pašvaldība izsniedz visus nepieciešamos dokumentus noteiktajā laikā. Kavēšanās vai tikai daļēja pieprasīto dokumentu izsniegšana liedz veikt revīziju pēc būtības, tādēļ Plešs izmantoja likumā “Par pašvaldībām” paredzētās ministra tiesības sasaukt domes ārkārtas sēdi.

Ministrs Plešs Latvijas Radio skaidroja iemeslus savām bažām: “Ir traucēts auditoru darbs un tiek traucēts un būtībā tiek ierobežots mūsu kā ministrijas darbs veicināt pašvaldību pārraudzību, lai pārliecinātos par to, ka saimniekošana notiek sabiedrības interesēs. Tas nav pieļaujams nekādā mērā. Par to man rodas vairāk jautājumi nekā atbildes. Katrā ziņā es nedomāju, ka tas ir iepriecinošs fakts. Un drīzāk tas aicina domāt par kāda veida bažām, kādā veidā pašvaldība saimniekotu un kas tad ir tie iemesli, kādēļ pašvaldība neiesniedz informāciju, kuru auditori prasa.”

KONTEKSTS:

4. februārī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (“Attīstībai/Par!”) nāca klajā ar paziņojumu, ka «Jelgavas novada pašvaldība apzināti kavē VARAM ārkārtas finanšu revīziju».

Ministrija ar vēstuli vērsās pie novada domes priekšsēdētāja Ziedoņa Caunes (Zaļo un Zemnieku savienība) ar pieprasījumu nekavējoties izsniegt revīzijai prasīto informāciju, izbeigt nepamatoti kavēt novada kapitālsabiedrību revīziju, kā arī izvērtēt izpilddirektores Līgas Lonertes rīcību, viņai atsakoties izsniegt revidentiem nepieciešamo informāciju. Tādējādi izpilddirektore apzināti kavējusi revīziju, slēpusi informāciju vai arī demonstrējusi nekompetenci.

Savukārt 12. februārī Plešs Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem (Zaļo un Zemnieku savienība) pieprasījis paskaidrojumus par finanšu revīzijas kavēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt