Panorāma

Rīgā simboliskā ķēdē pauž atbalstu Baltkrievijai

Panorāma

Notiek akcija "Baltijas ceļš. Brīvību Baltkrievijai"

Gaidot vīzu iebraukšanai Latvijā, aiztur Pleskavā

Pleskavā aizturēts Baltkrievijas Izmeklēšanas komitejas darbinieks, kurš bija lūdzis politisko patvērumu Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Politisko patvērumu Latvijā lūdzis bijušais Baltkrievijas Izmeklēšanas komitejas darbinieks Andrejs Ostapovičs, kurš pēc vardarbīgi apspiestajiem protestiem publiski pameta dienestu un atklāti iestājās pret Aleksandra Lukašenko režīmu. Gaidot vīzu iebraukšanai mūsu valstī, viņu Pleskavā aizturējuši Krievijas dienesti, Latvijas Televīzijai apstiprināja Ostapoviča advokāts. Latvijas Ārlietu ministrija nekādu konkrētu informāciju par šo gadījumu pagaidām nesniedz.

"Neklusēšu, noziegumu slēpšanā nepiedalīšos un noziedzīgas pavēles nepildīšu." Tā savā atlūgumā raksta nu jau bijušais Baltkrievijas Izmeklēšanas komitejas vecākais izmeklētājs kapteinis Andrejs Ostapovičs. Par dienesta pamešanu viņš publiski paziņoja pirms pāris dienām sociālajā tīklā "Instagram", ievietojot fotogrāfiju ar uz vairākām lapām izvērsto atlūgumu, dienesta ieroča maku, apliecību un atslēgām.

“Es ar pārliecību varu apgalvot, ka daudzas lietas ir safabricētas un tā nav izmeklētāju vaina, mums piedāvā melīgas liecības, dod norādījumus ar draudiem atlaist no darba," paudis Ostapovičs.

Komentāros Ostapovičs aicināja cilvēkus nepadoties un stāties pretim Aleksandra Lukašenko diktatūrai. Fotogrāfiju un komentārus drīz vien izdzēsa, bet Baltkrievijas neatkarīgajiem medijiem Izmeklēšanas komitejas preses pārstāvji komentēja, ka tāds Andrejs Ostapovičs pie viņiem nekad nav strādājis.

Savukārt 21. augustā bijušo izmeklētāju Krievijas varas iestādes aizturējušas Pleskavā. Pēc viņa advokāta stāstītā, Ostapovičs vēlējies patverties Latvijā un Pleskavā gaidījis vīzu iebraukšanai mūsu valstī. "Viņš mēģināja nokļūt Latvijā, bet radās problēmas. Viņš pieprasīja vīzu kā politiskais bēglis, lai varētu iebraukt Latvijas teritorijā pandēmijas laikā. Viņš nepaspēja to saņemt," teica Ostapoviča advokāts Vjačeslavs Golovins.

Pēc advokāta stāstītā Krievijas varas iestādes aizturējušas Ostapoviču saistībā ar nelikumīgu robežas šķērsošanu. "Viņš atradās Pleskavā, pēc tam viņu aizturēja Pleskavā pēc Baltkrievijas varas iestāžu lūguma, kā es to sapratu. Vakar viņu atlaida, un cilvēki civilajā viņu aizveda pāri robežai uz Baltkrieviju. Vairāk man informācijas nav," skaidroja advokāts.

Latvijas Ārlietu ministrija informāciju par konkrēto gadījumu nesniedz un nekomentē, vai saņemti pieprasījumi par politisko patvērumu Latvijā. "Mēs nevaram komentēt konkrētus gadījumus, bet ārlietu ministrs ir paudis valdības gatavību pieprasījumus izskatīt, ja tādi būs, jo mēs visi redzam, kas notiek mūsu kaimiņvalstī, līdz ar to šis piedāvājums ir ļoti aktuāls un nepieciešams," norādīja Ārlietu ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris.

Ostapoviča draudzene Baltkrievijas medijiem stāstījusi, ka vīzu iebraukšanai Latvijā vajadzējis saņemt 24. augustā. Pēc advokāta sacītā bijušais izmeklētājs patlaban atrodas Baltkrievijā, taču nav zināms, kur. Viņam var nākties atbildēt likuma priekšā par neatļautu Baltkrievijas robežas šķērsošanu Covid-19 ierobežojumu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti