4. studija

Vai epidemioloģiskie noteikumi liek slēgt lielveikalu tualetes?

4. studija

4. studija

Jau piecus gadus Pļavnieku iedzīvotāji met līkumu šķietami pamestai ēkai

Pļavniekos pamestajās tirdzniecības telpās nākamgad varētu atgriezties dzīvība

Pļavniekos, Andreja Saharova ielā, ir tirdzniecības telpas, kas jau gadiem ilgi stāv tukšas, raisot neizpratni Pļavnieku iedzīvotājos. LTV raidījums "4. studija" pētīja, kas ēkā notiek.

Ēku Andreja Saharova ielā 30 uzcēla 2012. gadā, četrus gadus vēlāk, kad veikala tehniskie darbinieki pamanīja izmaiņas konstrukcijās, to aizliedza izmantot. Ēkas īpašnieks saņēma atļauju pārbūvei un veica konservācijas darbus, nostiprinot bīstamās konstrukcijas. Pēc tam Būvniecības valsts kontroles birojs atļāva daļu ēkas ekspluatēt. Taču kopš lielākais nomnieks – “Prisma Latvija” – lauza līgumu pirms termiņa, ēka nu jau teju piecus gadus ir pavisam tukša.

Būvvaldē pastāstīja, ka komersants 2016. gada 12. augustā vērsās būvvaldē ar būvniecības iesniegumu par tirdzniecības centra nesošo konstrukciju pastiprināšanu, savukārt tā paša gada nogalē būvatļaujā tika izdarīta atzīme par būvdarbu uzsākšanas izpildi. Pēc būvvaldē esošās informācijas, cik ir zināms, būvdarbi ir pabeigti un arī Būvniecības valsts kontroles birojs tos ir pieņēmis ekspluatācijā. 

Kā noprotams, raidījuma skatītājus uztrauc, vai šī ēka patlaban ir droša apkārtējiem un vai tā ir ekspluatējama?

Būvvaldē informēja, ka 2018. gada janvārī Būvniecības valsts kontroles birojs aizliedza šīs ēkas ekspluatāciju sakarā ar to, ka tur bija konstatēta lietošanas bīstamība. "Bija runa par nesošajām konstrukcijām un, ņemot vērā, ka ēkas īpašnieks veica šo konstrukciju pastiprināšanas būvddarbus, tad 2019. gada martā birojs atcēla šo aizliegumu ēku ekspluatēt un līdz ar to šobrīd ir uzskatāms, ka ēka jau kopš šī brīža ir ekspluatējama," pastāstīja būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Tātad – tas, kā un vai vispār šī ēka tiek izmantota, ir tās īpašnieka pārziņā. 

Būvniecības valsts kontroles birojā norādīja, ka tās rīcībā nav oficiālas informācijas, bet, kā liecina novērojumi, šobrīd tā netiek ekspluatēta. 

Ēkas īpašnieks ir SIA “TC Pļavnieki”. Tā kā uzņēmuma kontaktinformāciju atrast neizdevās, raidījumā veidotāji sazinājās ar nekustamo īpašumu uzņēmumu, kas piedāvā slēgt nomas līgumus, noskaidrojot, ka telpas ir pieejamas. Un raidījums uzzināja, ka dzīvība šajā ēkā varētu atgriezties nākamā gada sākumā, ja tiks noslēgti nomas līgumi par aptuveni 80% no šīs ēkas platības. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt