Dienas ziņas

Konstatē pārkāpumus Cēsu dzīvnieku patversmē

Dienas ziņas

Izstrādā apsaimniekošanas plānu Mazuma ezeram

Pļavniekkalna skolu pārcels uz nepiemērotām telpām

Pļavniekkalna skolu pārcels uz Ķekavu; vecāki iebilst pret nepiemērotām telpām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

 Ķekavas novada domes deputāti nolēmuši jau jūnijā sākt vecās Pļavniekkalna sākumskolas ēkas nojaukšanu, bet mācību procesu jaunas ēkas būvniecības laikā organizēs kādreizējās sākumskolas ēkā Ķekavā. Vecāki gan tam nepiekrīt, jo telpas ir sliktā stāvoklī, un, lai pašvaldības ieceri apturētu, viņi vērsušies administratīvajā tiesā.  

Pļavniekkalna sākumskolas likteni deputāti izlēma jau septembrī, lēmums par jaunas skolas projektēšanu jau pieņemts, un veco ēku iecerēts nojaukt jau tūlīt pēc mācību gada beigām.

“Par tālāko mācību procesa organizēšanu mans un arī  deputātu viedoklis ir, ka vislabākais variants to organizēt visai skolai vienkopus sarkanajā skoliņā [Ķekavā],” pauda Ķekavas novada deputāts Aigars Vītoliņš (Vidzemes partija).

Lai bērnus nogādātu Ķekavā, būšot nepieciešami četri autobusi, kas tikšot iepirkti kā ārpakalpojums un pašvaldībai mēnesī izmaksās vairāk nekā 3000 eiro.

Pļavniekkalna skolēnu vecāki uzskata, ka tas ir paradokss. “Sanāk, ka ir jāizvadā katrs skolēns, neveidos taču Katlakalnā pie celtniecības objekta savākšanas punktu, kur tiek atvesti visi skolēni, kuri tad no savākšanas punkta tiek uz Ķekavu. Nu tā tak tas nebūs...”  sprieda Pļavniekkalna  skolas padomes loceklis Olafs Klūdziņš.

Kādreizējās sarkanās skolas telpas ir arī pārāk mazas, tāpēc atbalsta personālam vietas nav. Nebūs arī iespējas bērnus dalīt grupās valodu apmācībā, nebūs arī zēnu mājturības kabineta. Ģērbtuvēm vieta paredzēta vestibilā, bet pusdienas tikšot atvestas ar termosiem. Vecāki par šādu piedāvājumu ir sašutuši.

“Vajadzēja runāt ar vecākiem, kādas ir viņu prasības, gan apspriest un vērtēt variantus un arī izmaksas. Un tad līdz šim brīdim jau būtu reāls piedāvājums, nevis steigā sasteigts vienīgais, ko spēja atrast,” sacīja divu skolēnu mamma Viktorija Baire.

Vecāku ieskatā, vienīgais reālais risinājums esot pašvaldības ieceri apturēt. Šobrīd jau uzsākts tiesas process.

“[Piedāvātās Ķekavas skolas] tehniskais stāvoklis neatbilst tam, kādām būtu jābūt skolas telpām, kurās bērni var mācīties un īstenot savas tiesības uz izglītību,” norādīja advokāts Jānis Kubilis.

 Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Andris Damlics  gan sacīja, ka aizlieguma ekspluatēt šo ēku nav, “un ja mēs atceramies vēl pirms trim gadiem tur bija 240 bērni iekšā, un nekas slikts pa šiem gadiem noticis nav”.

Jaunās skolas būvniecību plānots pabeigt līdz 2019. gadam, kad Pļavniekkalna sākumskolai beigsies akreditācija.

Jau ziņots, ka septembra vidū pēc gandrīz trīs stundu ilgām debatēm, neuzklausot ne piketā, ne vecāku parakstītajā manifestā izteiktās  prasības būvēt ekonomiski izdevīgu un lielu skolu Katlakalnā, Ķekavas novada pašvaldības deputāti ar balsu vairākumu nolēma, ka  Pļavniekkalna sākumskola ir jānojauc un tajā pašā vietā jābūvē jauna.

Pļavniekkalna sākumskolas bērnu vecāki iebilda pret skolas nojaukšanu un jaunas, tikai par 80 vietām lielākas, skolas būvniecību vecās vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti