Pļaviņu HES no veca transformatora noplūdusi eļļa apdraud vidi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) teritorijā no norakstīta lieljaudas transformatora noplūdusi eļļa, kas izraisījusi piesārņojumu un radījusi apdraudējumu videi, liecina Valsts vides dienesta (VVD) informācija.

Eļļas noplūdi Pļaviņu HES ūdenskrātuvē svētdien, 22.janvārī, pēcpusdienā konstatēja Pļaviņu HES apsardze un paziņoja par to HES atbildīgajiem dienestiem.

Pļaviņu HES teritorijā, blakus ūdenskrātuvei ilgstoši bija novietoti rezervē esoši, šobrīd norakstīti divi lielas jaudas transformatori. Noplūde notika no viena transformatora izplešanās trauka, kura temperatūras devēja ligzdā bija izveidojusies plaisa, tās iemesls tiek skaidrots.

Pēc vietas apsekošanas konstatēts, ka sākotnēji transformatorā bija divi kubikmetri eļļas, kas ir noplūdusi un nonākusi lietus ūdens teknē, bet no turienes izplūdusi ūdenskrātuvē uz ledus.

Rezultātā bija izveidojies apmēram 20 kvadrātmetrus piesārņots laukums. Teknē un uz ledus esošais sniegs daļēji darbojās kā sorbents. Pēc aptuveniem aprēķiniem uz ledus nonācis aptuveni viens kubikmetrs transformatora eļļas, norāda VVD.

Dienesti pašlaik turpina darbu pie piesārņojuma lokalizēšanas. SIA "Eko Osta" savāc naftas produktus no ledus: izgriež un savāc ar naftas produktiem piesārņoto ledu, kas tiks utilizēts. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, izgriežot ledu, ievieto naftas absorbējošās bonas.

VVD pārbaudē skaidro negadījuma iemeslus un videi nodarīto kaitējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti