Sadaļas Sadaļas

Pļaviņu domei ministrs prasa skaidrot, iespējams, nelikumīgu meža izciršanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (Attīstībai/Par!”) pieprasījis paskaidrojumus Pļaviņu novada domes priekšsēdētājam Aigaram Luksam (“Vienotība”) par pieļautajiem normatīvo aktu pārkāpumiem saistībā ar pašvaldības īpašumu pārvaldīšanu, kā rezultātā nekustamā īpašumā, iespējams, veikta nelikumīga meža izciršana, informēja VARAM.

VARAM valsts sekretāra vietniece Ilze OšaSintija Ambote

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 13. maijā saņēma iesniegumu par meža izciršanu nekustamā īpašumā. Iepazīstoties ar iesnieguma materiāliem, informāciju Pļaviņu novada pašvaldības tīmekļvietnē, Nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistrā un Valsts vienotās datorizētajā zemesgrāmatā pieejamo informāciju par nekustamo īpašumu, kā arī aplūkojot to klātienē, tika konstatēti normatīvo aktu pārkāpumi.

Pašvaldība nekustamo īpašumu ir iznomājusi aktīvās atpūtas pasākumu organizēšanai un sporta bāzes izveidošanai. Daļa no šī īpašuma (aptuveni 14 hektāru platībā) ir noteikta kā parka un rekreācijas teritorija, un atbilstoši Vietalvas pagasta saistošajiem noteikumiem, parkos ir aizliegta pamatcirte.

Taču Pļaviņu novada dome 2019. gada jūlija apstiprināja cirsmu izsoles noteikumus, kas paredz konkrētajā nekustamajā īpašumā Vietalvas pagastā veikt galveno cirti un kailcirti arī tajā īpašuma daļā, kas teritorijas plānojumā noteikta kā parka un rekreācijas teritorija. Tajā atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem šāda veida cirte esot aizliegta.

Pļaviņu novada dome apstiprināja noteikumus, kas paredz veikt sanitāro cirti nekustamajā īpašumā. Taču apsekojot nekustamo īpašumu dabā, VARAM pārstāvji konstatēja, ka

meža sanitārās cirtes vietā ir veikta kailcirte, kas ir pretēji iepriekš minētajiem izsoles noteikumiem un Valsts meža dienesta izsniegtajam apliecinājumam koku ciršanai.

Tāpat neesot ievērots Publiskas personas mantas atsavināšanas likums, domes sēdes protokolā nenorādot informāciju par to, kas ir veicis izcērtamo koku krājas novērtēšanu un informāciju par atsavināmās mantas nosacītās cenas apstiprināšanu.

Ministrs paziņojumā medijiem norādīja, ka pašvaldības rīcība ir vērtējama no diviem būtiskiem aspektiem, proti, vai pašvaldība, rīkojot cirsmu izsoli, ir ievērojusi likuma normas. Tāpat esot jāvērtē, kā pašvaldības izvēlētā meža apsaimniekošana ietekmē vides un ainavas vērtību.

“Lai arī ieņēmumi no meža cirsmu izsoles papildina pašvaldības budžetu, pašvaldību pienākums ir atbildīgi izvērtēt to lietderību un ietekmi uz nekustamā īpašuma turpmāko attīstīšanu,” norādīja Pūce.

Pļaviņu novada domei paskaidrojumi ministrijai jāiesniedz septiņu dienu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt