Panorāma

Ķemeru sanatorijas gleznu ceļi neskaidri

Panorāma

Aktīvi iesniedz sarakstus pašvaldību vēlēšanām

Bez komentāriem: Plūdi Pļaviņās

Pļaviņās strauji krities ūdens līmenis par 2,45 metriem; iespējams, ledu spridzinās

Ledus sastrēgums pie Pļaviņām ap plkst. 15.30 sācis kustēties un ūdens līmenis stundas laikā krities par 2,45 metriem, tādējādi samazinoties pat zem plūdu līmeņa, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

LVĢMC hidroloģe Irēna Nikoluškina sacīja, ka ledus sastrēguma izkustēšanās ir laba zīme, tomēr ledus sastrēgumam priekšā ir Pļaviņu HES ūdens krātuve, kurā vēl ir stiprs, nesalūzis vienlaidus ledus, kas sastrēgumu var bremzēt.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pārlidojis applūdušās teritorijas un Pļaviņu HES ar helikopteri un secinājis, ka situācija ir dramatiska un, visticamāk, ledu nāksies spridzināt.

"Ļoti liels sablīvējums ir tieši Pļaviņās. Augšpus uz Daugavpils pusi, protams, ka Daugavā sablīvējumu nav, bet applūdušas pietiekami lielas teritorijas. Pietiekami daudz dzīvojamās mājās nogrieztas no ceļiem, ceļi ir applūduši un cilvēki ar transportlīdzekļiem nevar vairs izbraukt un iziet. Aptuveni 140 cilvēki, un viņi pašlaik ir atteikušies vēl no evakuācijas," sacīja ministrs.

"Nākamais, visticamāk, būs jāveic kaut kādas darbības, jo no gaisa labi redzams, ka no Pļaviņām līdz HESam ir ledus. Un aiz Pļaviņām, kur beidzas ledus sastrēgums, tur ir gluds ledus. Izskatās, ka ledus masa, kas ir sablīvējusies, tā nevar izspiest ledu, kas ir [priekšā].

Līdz ar to, visticamāk, būs jāveic spridzināšanas darbi," prognozēja Kozlovskis.

"Uz doto brīdi jāsaprot divas lietas. Viena lieta, runājam par jautājumiem, kas tieši skar materiālos zaudējumus. Visticamāk, varēs apkopot, kad būs plūdi beigušies. Otrs jautājums par iespējamām evakuācijām, kas ir iekšlietu sistēmas kompetence kopā ar pašvaldībām. Dienesti strādā, un būs tā sēde vai nebūs, īpašas izmaiņas darbā nebūs. Pēc tam būs jāvērtē – ja būs nepieciešams, kompensēt zaudējumus pašvaldībām saistībā ar infrastruktūras bojājumiem. Otrs, jādomā, vai ir kādi kompleksi risinājumi, kas spētu līdzēt, lai situācija neatkārtotos," pauda ministrs.

Valdība ārkārtas sēdē piektdien plkst. 20 lems par Pļaviņu novada domes iesniegto pieprasījumu izsludināt ārkārtējo situāciju saistībā ar plūdu radītajiem apdraudējumiem, informēja ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Inga Saleniece.

Valdības sēdē par situāciju ziņos Iekšlietu ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji.

Premjera pienākumus pašlaik pilda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Jau vētīts, ka plūdi Pļaviņās nu jau ir lielākie, kādi bijuši kopš tur veic hidroloģiskos novērojumus, turklāt kulminācija vēl ir tikai priekšā, brīdina atbildīgie dienesti.

Pļaviņās plūdi sākās naktī plkst.3.30, kad ūdens sāka ieplūst pilsētā. Jau rīta agrumā tas bija ieskāvis vairāk nekā 10 privātmājas, vietējo mūzikas skolu un pansionātu.

Plkst. 15 tas sasniedza 13,50 metrus virs hidroloģiskās stacijas nulles, kas ir 2,40 metri virs kritiskās plūdu robežas.

Tas ir augstākais ūdens līmenis Pļaviņās kopš tur pēc HES uzbūvēšanas veic hidroloģiskos novērojumus. Iepriekšējais rekords bija 12,93 metri virs stacijas nulles atzīmes, nu tas ir pārspēts 25 centimetriem un līmenis arvien paaugstinās.

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņem arvien vairāk izsaukumu pēc palīdzības. Kopumā izglābti jau 12 cilvēki, pieci suņi un trīs kaķi. Daugavas ielā 13 cilvēki ir atteikušies no evakuācijas, pavēstīja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inga Vetere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti