Vairākas pašvaldības ēkas un privātmājas, arī ielas, kas atrodas tuvāk upei, jau ieskauj ūdens. Pašvaldībā situāciju atzīst par kritisku.
Latvijas Televīzijas žurnālists Toms Bricis no Pļaviņām vēstīja, ka Daugava no krastiem izgājusi neilgi pirms plkst.19.
Pirmās applūda sabiedriskās ēkas – mūzikas skola un jauniešu centrs, kur pašlaik atbildīgie dienesti dežūrē.
Applūdušas arī pirmās dzīvojamās ēkas, kuru pamatos skalojas ūdens un kuru iedzīvotāji no pirmā stāva pārcēlušies uz otro stāvu. Iedzīvotāju evakuācija pagaidām nenotiek.
Ūdens līmenis pieaug lēni un pašlaik tas ir 65 centimetri virs kritiskās robežas.
Ūdens līmenis nav tiks augsts, lai ūdens plūstu pāri dambim, kas sargā pilsētu. Taču ūdens sūcas cauri vaļņa spraugām, caur zemi, un plūst pat no kurmju alām.
Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde Latvijas Televīzijas raidījumā "Nakts ziņas" atzina, ka pēdējo trīs stundu laikā situācija nav mainījusies – ūdens līmenis joprojām pārsniedz kritisko robežu.
Līdz ar to situācija Pļaviņās saglabājas saspringta, atzina Žilde, norādot – atbildīgie dienesti seko līdzi situācijai un ir gatavi reaģēt.
Iedzīvotāju evakuācija pašlaik nav bijusi nepieciešama – to privātmāju iedzīvotāji, kuru mājokļus skāruši plūdi, nakti pavadīs otrajā stāvā, teica novada domes priekšsēdētāja.
Dienestu operatīvā rīcība un gatavība reaģēt pārrunāta piektdien vakarā sasauktajā Civilās aizsardzības komisijas ārkārtas sēdē.
Tajā vērtēta arī iespēja mainīt ūdens līmeni Pļaviņu hidroelektrostacijā (HES), taču pēc sarunām ar HES pārstāvjiem nolemts šo līmeni nemainīt.
Sagaidāms, ka šī nakts Pļaviņās dzīvojošajiem būs nemierīga, taču, kā stāsta vietējie iedzīvotāji, pēc 2013.gadā piedzīvotajiem plūdiem viņus nekas nevar pārsteigt. Sagaidāms, ka rīt situācijai vajadzētu uzlaboties.
Žilde piektdien Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" stāstīja, ka Pļaviņu iedzīvotāji ir satraukti. Ledus Daugavā pie Pļaviņām sastrēdzis un ūdens līmenis strauji pacēlies – kopš ceturtdienas pēcpusdienas vairāk nekā par 3 metriem.
Pašvaldība arī nopietni apsver iespēju aicināt palīgā Zemessardzi, jo ledus Bebrulejas līkumā jāizkustina. Arī ugunsdzēsēji un glābēji, un ceļu policisti ir gatavi reaģēt, teica Žilde.
Cilvēkiem riska zonā jau izsniegti brīdinājumi ar informāciju, kā rīkoties un pie kā vērsties plūdu gadījumā.