Pļaviņās plūdu radītie zaudējumi varētu būt ap pusmiljonu latu

Visi dati par plūdu radītajiem zaudējumiem Pļaviņās joprojām tiek apkopoti, taču pašvaldībā lēš, ka tie varētu būt aptuveni pusmiljona latu apmērā, informēja Pļaviņu novada pašvaldības vadītājas vietnieks Ainārs Arnītis.

Viņš pastāstīja, ka arī šodien turpinās brīvdienās sāktie applūšanas seku likvidācijas darbi, - iedzīvotājiem tiek sūknēts ūdens no ēku pagrabiem un akām. Kā ziņots, šis darbs turpinās jau no sestdienas.

Pašvaldības vadība un speciālisti šodien divās grupās apseko iedzīvotāju īpašumus un pašvaldības iestādes, lai apkopotu nodarītos zaudējumus, kā arī, lai pārliecinātos, vai nepieciešams atsūknēt ūdeni mājas pagrabā vai kanalizācijas akā. Daudzviet apmeklētie iedzīvotāji raksta iesniegumus pašvaldībai par plūdu nodarītajiem postījumiem.

Konstatēts, ka plūdi radījuši bojājumus arī dažādiem ceļiem un ielām. No pagaidām apkopotā aplēsēs vēl nevarot prognozēt pat aptuvenu zaudējumu apmēru, taču pēc apmēriem zaudējumi Pļaviņās varētu būt ap 500 000 latu robežās, pauda Arnītis.

Jau ziņots, ka kopš sestdienas Pļaviņās tiek apsekotas arī visas plūdu skartās pašvaldības iestādes un pārējās iedzīvotāju mājas. Kopumā, kā pastāstīja Arnītis, ir applūdušas vairāk nekā 60 mājas, līdz ar to darbs esot ļoti intensīvs.

Pļaviņu novada pašvaldības vadītājas vietnieks iepriekš uzsvēra, ka ledus gabalu ir daudz un tos vajadzētu nosūtīt valdībai "par "pareizi" pieņemto lēmumu neizsludināt ārkārtas situāciju". Visas ielas gan no ledus gabaliem ir atbrīvotas. Situāciju uzrauga pašvaldības policija, jo ir daudz bezatbildīgu cilvēku, kas uz ledus gabaliem pat ceļ savus bērnus.

Kopumā Arnītis papildināja, ka lielākā bīstamība ir garām un Daugava ir atbrīvota no ledus, līdz ar to pat ūdens līmeņa celšanās vairs neapdraudēs pašvaldību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti