Panorāma

Atklāj kārtējo Baleta festivālu

Panorāma

Uzņēmumi un iedzīvotāji vēl nav gatavi eiro ieviešanai Latvijā

Pļaviņas atkopjas pēc plūdiem

Pļaviņās plūdi ielauzās vairāk nekā 80 mājās

Pagājušajā nedēļā Pļaviņās notikušo plūdu laikā ūdens ielauzās vairāk nekā 80 mājas. Tagad ūdens ir aiztecējis, un iedzīvotāji sakopj iedzīvi.

Pļaviņu iedzīvotāji vēl apzina, cik lielus postījumus ūdens ir nodarījis pilsētai. Tomēr jau tagad ir skaidrs, ka ir bojātas gan ēkas, gan dažādas elektroiekārtas. Tāpat ir izskalotas ietves un ceļi. Aplēsts, ka Pļaviņu pašvaldības rīcībā no nepieciešamās summas, lai palīdzētu iedzīvotājiem, ir aptuveni piektā daļa. Tāpēc palīdzību lūgs valdībai.

Pļaviņu iedzīvotāja Zinaida Vintifjonoka stāsta, ka plūdu laikā ūdenī peldēja veļasmašīna un ledusskapis. Gulta ir izmirkusi un šobrīd vairs nav kur gulēt. Vintofjonoku ģimene dzīvo pašā Daugavas krastā. Nedēļas nogalē naktis pavadītas pie paziņām. Lai gan Zinaida un Aleksandrs dzīvo pašā Daugavas krastā, ūdens nekad nebija skāris tik pamatīgi.

Arī citi iedzīvotāji atzīst, ka plūdi piedzīvoti iepriekš, taču ne tik postoši. Neviens negaidījis, ka tie būs tik briesmīgi, sabojājot daudzas sadzīves preces un iekārtas.

Iedzīvotāji domas par pērn uzbūvēto dambi dalās. Vieni priecājas, ka tas nepieļāva ledus ieplūšanu pilsētā, citi dusmojas, ka ūdens pilsētā ienāca gan pa augšu, gan izspiedās pa apakšu. Dome sola, ka to būvnieki atjaunošot par savu naudu.

Vēstīts, ka pagājušajā nedēļā Pļaviņas piemeklēja postoši plūdi, kuru laikā pilsētā ienāca Daugavas palu ūdeņi. Pļaviņas ir palos viena no visvairāk cietušajām pilsētām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti