Dienas ziņas

Alkohola ražotāju pieķer nelegālā spirta realizācijā

Dienas ziņas

Pirmie balsotāji dodas pie urnām

Pļaviniešus mulsina politiskās aģitācijas materiāli

Pļaviņās iedzīvotāji sūdzas par mulsinošiem aģitācijas materiāliem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pļaviņu novada iedzīvotāji savās pastkastītēs saņēmuši divus izdevumus ar nosaukumu "Pļaviņu Novada Avīze" - viens vēsta par Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS), otrs - par partiju "KPV LV". Pļaviņu novada pašvaldība pauž satraukumu, ka iedzīvotājus šie izdevumi varētu maldināt, jo nosaukums ir ļoti līdzīgs Pļaviņu novada domes oficiālajam izdevumam "Pļaviņu Novada Ziņas". Lai gan vizuāli šie izdevumi atšķiras, vairāki iedzīvotāji esot vērsušies domē ar jautājumu, vai šos materiālus veidojusi pašvaldība.

"Mēs esam atbildējuši un uzsvēruši, ka Pļaviņu novada domei ar šo izdevumu nav saistības. Mūsu oficiālā izdevuma numurs oktobrī vēl nav iznācis un nokļuvis pie iedzīvotājiem," pastāstīja Pļaviņu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Kitajeva.

Ne Zaļo un Zemnieku savienības, ne "KPV LV" pārstāvji Pļaviņu novada domes sasaukumā pašlaik nav pārstāvēti.

"Mums mulsumu radījis arī nākotnes plāns un redzējums Pļaviņu novadā, jo tas nav saskaņots ar pašvaldību, mums nav bijušas šādas sarunas. Šeit, lai to realizētu, tas ir pašvaldības lēmums, pašvaldības kompetence, pašvaldības budžeta ieguldījumi," norādīja Kitajeva.

Iedzīvotāji atzīst, ka saņemtie izdevumi pirmajā brīdī radījuši mulsumu, un izsaka neizpratni, kāpēc nosaukumā jāizmanto Pļaviņu vārds.

"Sākumā domāju, ka tā ir Pļaviņu avīze, bet Pļaviņu avīze mums iznāk ap 13.datumu. Tad es iedomājos, ka tā tomēr ir savādāka," pastāstīja pļaviņiete Asja.

"Es ļoti slikti vērtēju. Pļaviņu dome ir dome, bet, ja vajadzīgs aģitācijai, lai paši darbojas. Kāpēc nenāk pie cilvēkiem paši, bet tikai papīrus sūta?" uzsvēra pļaviņiete Modra.

Abu politisko spēku pārstāvji skaidroja, ka šāda veida aģitācijas izdevumi ir šo politisko spēku apmaksāti un veidoti un ka tie esot radīti ar mērķi informēt konkrētā teritorijā dzīvojošus vēlētājus.

"Pļaviņu novada avīze nav nekāds izņēmums. Tāda pati avīze man ir Dobeles novada iedzīvotājiem – tāda pati avīze un tāds pats nosaukums. Nav mēģināts kaut ko kopēt. Tas ir vispārējs stils dažādiem novadiem. Es pat nezinu, kā izskatās Pļaviņu novada avīze, nekad neesmu redzējis," teica ZZS biedrs Viktors Valainis.

"Tieši kādā jautājumā jums liekas, ka tas ir neētiski? Mēs uzrunājam savu vēlētāju ar šādu informāciju, un avīzes pilnais nosaukums ir "Politiskās partijas KPV.LV Pļaviņu novada avīze". Tādā formātā mēs to darām tāpēc, ka mums ir vēlētājs jāuzrunā," stāstīja partijas valdes loceklis Ralfs Nemiro.

Centrālā vēlēšanu komisija norāda, ka jautājumus par aģitācijas materiālu atbilstību noteikumiem izskata Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, kas savukārt uzsver, ka nekādus komentārus par šo situāciju nevar sniegt, kamēr nav saņemts oficiāls iesniegums ar lūgumu izskatīt konkrēto lietu un kamēr tā nav izskatīta. Pļaviņu novada dome nav vērsusies ar prasību izskatīt šo situāciju, bilstot, ka tas ir vairāk ētiskas dabas jautājums.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti