Platpers uzskata, ka prettiesiski atbrīvots no kora «Ķekava» mākslinieciskā vadītāja amata

Diriģents Arvīds Platpers uzskata, ka Ķekavas dome (ĶD) viņu prettiesiski atbrīvojusi no kora "Ķekava" mākslinieciskā vadītāja amata, aģentūru BNS informēja domes deputāts Ilgonis Leišavnieks.

Vīru kora "Ķekava" mākslinieciskais vadītājs Arvīds Platpers pirmdien, 27.februārī, saņēmis vēstuli no Ķekavas novada kultūras aģentūras (ĶNKA) vadītāja Artūra Ancāna, ka šā gada 14.februārī ir likvidēts kora mākslinieciskā vadītāja amats. No ĶNKA vadītāja parakstītā rīkojuma izriet, ka Platpers amatu ir zaudējis no 15.februāra, pastāstīja Leišavnieks.

"Uzteikums ir ne tikai juridiski nekorekti noformēts bez atsaucēm uz normatīvajiem aktiem, ar atpakaļ ejošu datumu, bet arī cilvēcīgi ir nekorekti mākslinieciskā kolektīva vadītājam paziņot, ka jau gandrīz divas nedēļas esmu atbrīvots no kora vadīšanas. Korim ir līgumi par uzstāšanos jau vairākus mēnešus uz priekšu," norādīja Platpers.

Rīkojumu viņš ir pārsūdzējis Ķekavas novada domes priekšsēdētājam, kurš to var atcelt. Platpers arī neizslēdza vēršanos tiesā.

Savukārt Ancāns aģentūrai BNS paskaidroja, ka Platpers no amata nav atbrīvots. Lai nodibinātu juridiski korektas sadarbības attiecības, ar Platperu tāpat kā citiem māksliniecisko kolektīvu vadītājiem esot pārtrauktas darba attiecības, lai slēgtu uzņēmumu līgumus.

Lai pārslēgtu līgumu ar pašdarbības kolektīvu vadītājiem, ir jāpārtrauc iepriekšējais līgums, jānoslēdz abpusēja vienošanās vai jāizsniedz uzteikums, pēc kā tiek sniegts priekšlikums noslēgt uzņēmuma līgumu, klāstīja Ancāns.

"2012.gada 20.februārī Platpera kungam ir nosūtīts darba uzteikums, atbilstoši kura darba attiecības ar viņu tiek pārtrauktas mēnesi pēc uzteikuma saņemšanas. Taču 27.februārī diriģentam nosūtīts priekšlikums noslēgt uzņēmuma līgumu," sacīja Ancāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti