Plašāks skaits cilvēku Latvijā varēs pretendēt uz sociālo rehabilitāciju par valsts naudu

Turpmāk vardarbībā cietušām personām, kuras uzturas Latvijā ar termiņa uzturēšanās atļauju, personām, kuras ir trešās valsts piederīgie vai bezvalstnieki, kuriem nav likumīga pamata uzturēties Latvija un kuri ir aizturēti līdz izraidīšanas vai izceļošanas brīdim, būs tiesības saņemt sociālo rehabilitāciju par valsts budžeta līdzekļiem, otrdien lēma valdība. Par izmaiņām likumā vēl jālemj un jābalso Saeimā.

Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā arī paredz iespēju piešķirt sociālos pakalpojumus personai, kurai objektīvu apstākļu dēļ nav deklarētās dzīvesvietas. Savukārt katastrofu un ārkārtējās situācijas gadījumos ir paredzēti sociālo pakalpojumu sniedzēju pienākumi ievērot attiecīgās pašvaldības un valsts institūciju prasības, norādījumus, vadlīnijas un veikt pasākumus apdraudējuma un klientu drošības risku mazināšanai.

Tāpat plānots noteikt vienotu un visām iesaistītajām pusēm skaidri saprotamu pieeju atbalsta nodrošināšanā personām ar garīga rakstura traucējumiem gadījumos, ja pašvaldība grupu mājas (dzīvokļa) pakalpojumu nodrošina citas pašvaldības administratīvajā teritorijā un persona tajā deklarē dzīvesvietu.

Likumprojekts arī saskaņo regulējumu par pabalstu personai ar invaliditāti, kurai nepieciešama kopšana atbilstoši grozījumiem Valsts sociālo pabalstu likumā. Tas paredz, ka minēto pabalstu turpinās izmaksāt personām, kuras ievietotas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā. Līdz ar to pabalsts personai ar invaliditāti, kurai nepieciešama kopšana, būs daļa no personas ienākumiem, no kuriem tiek ieturēta samaksa par institūcijas pakalpojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt