Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Plānoti gāzes vada remontdarbi pie Valmieras

Plānoti gāzes vada remontdarbi pie Valmieras

Igaunijas un Somijas energokompānijas aicinājušas Latvijas valdību un dabasgāzes operatoru “Conexus Baltic Grid” par vienu gadu pārcelt starptautiskā gāzes cauruļvada remontdarbus. Taču “Conexus” uzsver - remontdarbus nebūtu vēlams atlikt, sevišķi VirešuTallinas gāzes vada posmā pie Valmieras, kur cauruļvadā ir konstatēti defekti.

Rekonstrukcija drošības apsvērumu dēļ ir jāveic arī tāpēc, ka Igaunija nākotnē plāno sistēmā palielināt spiedienu.

Šogad aprit 15 gadi kopš brīža, kad valmierieši piedzīvoja avārijas situāciju, kas bija saistīta ar maģistrālo gāzes vadu VirešiTallina. Naktī no 15. uz 16. aprīli caurule plīsa, un daudziem joprojām atmiņā palicis sprādziens un tā izraisīta panika.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš atcerējās, ka “tas bija tāds īpašs, nebijis gadījums ne tikai Valmierai un Valmieras pusei, bet arī Latvijai kopumā, jo visa tā notikuma rezultātā pirmo reizi, un pagaidām  par laimi  vienīgo reizi Latvijas vēsturē tika reālā situācijā ieslēgtas civilās aizsardzības sirēnas”.

Jānis Skrastiņš stāstīja, ka toreiz nebija tādas sadarbības ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kā tas ir pašreiz.

“Pilsētnieki visi evakuējās, bija satraukums, tas tiesa. Bet vienlaicīgi tādu cietušo īsti nebija, cilvēki parādīja viens otram tādu mīlestību, pretimnākšanu, draudzīgi stāvot rindā pie benzīna uzpildes stacijas. Pat ārpus Valmieras vairāki krogu īpašnieki atvēra savas durvis, lai cilvēkiem būtu kur palikt,” atminējās Skrastiņš.

Skaidras atbildes par to, kādēļ 2005. gadā notika sprādziens, nav, bet zināms, ka gāzes vadā bijusi plaisa un augsts spiediens. Uzņēmums “Conexus” norāda, ka situācija kopš tā laika ir krietni mainījusies un šobrīd visiem maģistrālajiem cauruļvadiem ir organizēta iespēja veikt to tehniskā stāvokļa novērtējumu, pēc kā arī secināts, ka remontdarbi ir jāveic.

AS "Conexus Baltic Grid" Tehniskās attīstības un investīciju departamenta vadītājs Ivars Ščerbickis stāstīja, ka “tika ieplānoti vairāki projekti arī uz VirešuTallina gāzes vada. Daļu no tiem pēc mūsu kaimiņu igauņu lūguma mēs atcēlām. Tas laikam publiski nekur nebija izskanējis”.

“Bet šo vienu, kas ir tieši pie pašas Valmieras, mēs nevarējām atlikt, jo tas ir saistīts ar to, ka šajā vietā uz šī cauruļvada ir atrasts arī viens defekts, kurš ir obligāti mums jānovērš,” skaidroja “Conexus” pārstāvis.

Par valdības atbildi uz Igaunijas vēstuli komentāru sniedza Ekonomikas ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena, norādot, ka “šis projekts ir vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operatora Latvijā AS „Conexus Baltic Grid” atbildībā un kompetencē”. Ekonomikas ministrija šo pārrunājusi ar “Conexus” ekspertiem, kuri uzskata, ka gāzes vada rekonstrukcija ir drošības jautājums.

Uzņēmumā “Conexus” vēl arī piebilst, ka remontdarbi paredzēti jau maijā un tie neradīs neērtības patērētājiem Valmierā. Šobrīd gāzes vada ekspluatācija nav bīstama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt