Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Spānijā atļauj eitanāziju

Panorāma

Panorāma

Vakcinācijas centriem Rīgā trūkst vakcinētāju

Plānotajiem vakcinācijas centriem Rīgā trūkst vakcinētāju, sludinās papildu atlasi

Nacionālā veselības dienesta (NVD) atlasē par vakcinēšanu Rīgā pieteikušies krietni mazāk pakalpojuma sniedzēju, nekā cerēts, tādēļ nākamnedēļ NVD sludinās papildu atlasi. 

Valdība par aptuveni 90 000 eiro mēnesī gatavojas nomāt telpas diviem masu vakcinācijas centriem Rīgā. Kā piemērotākās vietas izraudzītas Ķīpsalas izstāžu zāle un konferenču centrs ATTA. Kopā tajos plānots vakcinēt līdz 40 000 cilvēku nedēļā. Vēl aptuveni tikpat plānots vakcinēt punktos Rīgas apkaimēs.

Tomēr vakcinētāju atlasē darbam Rīgas plānošanas vienībā, kas iekļauj arī Mārupes un Stopiņu novadus, pieteicās krietni mazāk vakcinācijas brigāžu nekā vajadzīgs – tikai 28. Katrā no tām ir viens vakcinētājs un divas atbalsta personas. 16 brigādes Rīgai piedāvā “Veselības centrs 4”. Uzņēmumā norāda,

ka viena brigāde, strādājot bez brīvdienām, varētu vakcinēt 1120 cilvēku nedēļā.

"Mēs noteikti strādāsim darba laika un normālas slodzes ietvaros, bet cilvēkresursi tiks komplektēti tā, lai mēs nosedzam visas septiņas dienas nedēļā," paskaidroja “Veselības centrs 4” medicīnas konsultante Katrīna Priede.

Tomēr arī ar šādu tempu būtu krietni par maz, lai sasniegtu iecerēto vakcinācijas ātrumu.

"Rīgā iztrūkums ir pietiekoši liels, pat nosegums nesasniedz pusi šobrīd līdz šīm 150 000 vakcinācijām," teica NVD direktors Āris Kasparāns. "Lai to robežu, papildu 50 000 vakcinācijas, sasniegtu, mums vajadzētu vēl vismaz 40 plus brigādes."

Līdz otrdienai NVD izsludinās jaunu vakcinācijas pakalpojumu sniedzēju atlasi. Kasparāns ir pārliecināts, ka sarunās ar uzņēmumiem vakcinētājus atradīs. Piemēram,

pirmajā iepirkumā apmēram 30 brigādes izkritušas, jo tās bija pieteiktas reģioniem, kuros vakcinētāju pietiek.

"Ja ar to vēl būs par maz, šobrīd arī tiek strādāts, lai cita veida speciālistus varētu pieslēgt," papildu risinājuma iespēju iezīmēja Kasparāns. "Ir arī šīs Veselības ministrijas iepirktās apmācības, lai citu profesiju pārstāvji, šo kursu izejot, varētu nodrošināt vakcinēšanos. Šīs papildu jaudas ar papildu atlasi tiks iepirktas."

“Veselības centra 4” pārstāve Priede norādīja, ka valsts apmaksātās apmācības izmanto uzņēmuma kosmētiķi, kas šobrīd atrodas dīkstāvē un kurus plānots iesaistīt vakcinācijā. Tomēr Priede pastāstīja, ka papildus jau pieteiktajām brigādēm pagaidām var solīt tikai nelielus papildspēkus.

"Esam informēti, ka Rīgā ir būtisks brigāžu trūkums. Mēs esam gatavi mobilizēt vēl vismaz trīs šīs vakcinācijas brigādes uz tā rēķina, ka mēs bijām atlasē startējuši arī Ventspils plānošanas vienībā, bet šo atlasi neizturējām," sacīja Priede. "Mēs esam gatavi izskatīt iespēju mēģināt komplektēt vēl brigādes, bet apsolīt mēs šobrīd ne varam, ne gribam, teiksim tā."

Visvairāk brigādes pirmajā atlasē pieteikusi akciju sabiedrība “Veselības centru apvienība” – kopumā 32.

“Veselības centru apvienības” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa informēja, ka Rīgai varētu pieteikt vēl astoņas vakcinētāju brigādes. Tomēr, ja ar to nepietiks, būšot iespēja piesaistīt arī vairāk.

"Gan mēs varēsim, gan mūsu kolēģi, tur nebūs problēmu," solīja Lapiņa. "Ja vajadzēs, kā es minēju, 100 brigādes, tas būtu sarežģījums, bet kādas piecas, astoņas noteikti bez stresa, bet, ja vajadzēs, piesaistīsim vēl. Svarīgākais, lai būtu, ar ko vakcinēt un ko vakcinēt. Tās ir divas šobrīd svarīgākas lietas."

Vakcinētāju trūkst arī atsevišķos reģionos.

Valkas plānošanas vienībā, kas ietver arī Smiltenes un Strenču novadus, nav pieteikta neviena brigāde. Vakcinētājus dienests sola atrast, uzrunājot vietējos pakalpojumu sniedzējus. Vēl vairākās plānošanas vienībās, piemēram, Alūksnē, Balvos un Gulbenē, pieteikta tikai viena brigāde.

"Attiecībā uz šiem reģioniem mēs veiksim papildu atlasi, lai nodrošinātu, ka ir vismaz otra [brigāde] aizstāšanas gadījumā," paskaidroja Kasparāns. "Bet par konkrētu brigāžu apjomu šobrīd bažu nav mazākos reģionos. Tur mums ir jānodrošina plāns B, teikšu tā."

Šobrīd paredzēts, ka vakcinācijas centri būs iekārtoti līdz 1. aprīlim, taču laiks, kad masu vakcinācija varētu sākties, būs atkarīgs no vakcīnu piegādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt