Plāno stingrākus noteikumus bērnu rotaļlaukumiem

Pirms dažiem gadiem, apsekojot vairāk nekā 180 rotaļlaukumus, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) lielākajā daļā rotaļlaukumu atklāja dažādas nebūšanas. Vairāk nekā 60% apsekoto rotaļlaukumu bija salauzti un bojāti elementi, vēl biežāk laukuma pārklājums neatbilda prasībām. Šādas neatbilstības konstatētas arī atkārtotās pārbaudēs. Tādēļ Ekonomikas ministrija (EM) sākusi darbu pie noteikumiem, kas regulētu ne tikai drošuma prasības, bet arīdzan noteiktu atbildīgos par šo prasību ievērošanu.

Plāno stingrākus noteikumus bērnu rotaļlaukumiemMadara Fridrihsone
  Patlaban Latvijā drošuma prasības publiski pieejamiem bērnu rotaļlaukumiem noteic 2013. gadā izdotās Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadlīnijas. To ievērošana lielā mērā ir brīvprātīga, un vairākās pārbaudēs nācies secināt, ka ar to ievērošanu reālajā dzīvē nevedas. Tā, skaidrojot iemeslus, kādēļ Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi īpašas drošuma prasības bērnu rotaļlaukumiem, stāstīja ministrijas Iekšējā tirgus departamenta direktore Inga Apsīte.

   

  "Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, apzinoties reālo situāciju gan no sūdzībām, gan no statistikas datiem, ir gājis un veicis izpēti, un tie secinājumi ir diezgan bēdīgi – šie rotaļlaukumi netiek pietiekami regulāri uzturēti, ir daudz bojātu konstrukciju, kas ir bīstamas bērniem," teica Apsīte.

  Noteikumu projekts patlaban nosūtīts apspriešanai ieinteresētajām pusēm, tajā skaitā pašvaldībām, rotaļlaukumu iekārtu ražotājiem un importētājiem.

  Pēc Apsītes sacītā, jaunie noteikumi attieksies ne tikai uz jaunizveidotiem un tapšanas stadijā vēl esošiem rotaļlaukumiem, bet arīdzan uz jau esošajiem, tostarp tādiem, kas atrodas daudzdzīvokļu namu pagalmos un pirmsskolas izglītības iestādēs.

  "Pirmais virziens ir sakārtot jau lietošanā esošos spēļu laukumus, pateikt, ka valdītājs ir par viņiem atbildīgs, pateikt, ka ir nepieciešams veikt regulāri uzturēšanas darbus, kā arī pateikt, kas tur ir darāms un kādām prasībām šiem laukumiem ir jāatbilst. Sliktākajā gadījumā arī paša valdītāja pienākums būs veikt šo salauzto un nedrošo iekārtu demontāžu," stāstīja EM pārstāve.

  Tāpat noteikumos plānots ietvert normu, kas paģērēs, lai pirms jaunu rotaļlaukumu nodošanas ekspluatācijā tie tiktu pārbaudīti. "Attiecībā uz jauniem spēļu laukumiem, lai tie, kas šobrīd tiek nodoti lietošanā, būtu atbilstoši prasībām, lai tajos būtu uzstādītas tikai drošas iekārtas, lai būtu atbilstoši segumi, nožogojumi starp iekārtām, piemēram, kur šūpolēs šūpojas."

  Plānots, ka rotaļlaukumu drošības prasības, kas paredz arī šādu laukumu reģistrāciju, stāsies spēkā nākamgad. Rotaļlaukumu uzraudzību iecerēts uzticēt PTAC.

  1 komentārs
  Anonīms lietotājs 17776
  Nolāpīts! Kad es augu, kādi rotaļu laikumi bija, tādi bija. Izmantojām kas ir un priecājāmies un joprojām visi esam dzīvi. Nesaprotu šito auklēšanos, kā ar jēlām olām. Ietīs visu pasauli polsteros un brīnīsies, kāpēc bērns nesaprot, ka krist pret asfaltu ir sāpīgi.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti