"Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, apzinoties reālo situāciju gan no sūdzībām, gan no statistikas datiem, ir gājis un veicis izpēti, un tie secinājumi ir diezgan bēdīgi – šie rotaļlaukumi netiek pietiekami regulāri uzturēti, ir daudz bojātu konstrukciju, kas ir bīstamas bērniem," teica Apsīte.
Noteikumu projekts patlaban nosūtīts apspriešanai ieinteresētajām pusēm, tajā skaitā pašvaldībām, rotaļlaukumu iekārtu ražotājiem un importētājiem.
Pēc Apsītes sacītā, jaunie noteikumi attieksies ne tikai uz jaunizveidotiem un tapšanas stadijā vēl esošiem rotaļlaukumiem, bet arīdzan uz jau esošajiem, tostarp tādiem, kas atrodas daudzdzīvokļu namu pagalmos un pirmsskolas izglītības iestādēs.
"Pirmais virziens ir sakārtot jau lietošanā esošos spēļu laukumus, pateikt, ka valdītājs ir par viņiem atbildīgs, pateikt, ka ir nepieciešams veikt regulāri uzturēšanas darbus, kā arī pateikt, kas tur ir darāms un kādām prasībām šiem laukumiem ir jāatbilst. Sliktākajā gadījumā arī paša valdītāja pienākums būs veikt šo salauzto un nedrošo iekārtu demontāžu," stāstīja EM pārstāve.
Tāpat noteikumos plānots ietvert normu, kas paģērēs, lai pirms jaunu rotaļlaukumu nodošanas ekspluatācijā tie tiktu pārbaudīti. "Attiecībā uz jauniem spēļu laukumiem, lai tie, kas šobrīd tiek nodoti lietošanā, būtu atbilstoši prasībām, lai tajos būtu uzstādītas tikai drošas iekārtas, lai būtu atbilstoši segumi, nožogojumi starp iekārtām, piemēram, kur šūpolēs šūpojas."
Plānots, ka rotaļlaukumu drošības prasības, kas paredz arī šādu laukumu reģistrāciju, stāsies spēkā nākamgad. Rotaļlaukumu uzraudzību iecerēts uzticēt PTAC.