Plāno samazināt cilvēku pārvietošanos pār Krievijas un Baltkrievijas robežu pēc akcīzes precēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valdība otrdien izskatīja grozījumus likumā par akcīzes nodokli, ar kuriem plāno samazināt cilvēku pārvietošanos pār Krievijas un Baltkrievijas robežu pēc akcīzes precēm, informēja Finanšu ministrijā.

Lai mazinātu fizisko personu pārvietošanos, palielinās laika periodu no septiņām dienām uz 30 dienām, kura laikā fiziskās personas personīgai vai ģimenes lietošanai iegādāto akcīzes preču ievešanu neuzskata par komerciālu un attiecīgi ir piemērojams atbrīvojums no nodokļiem.

Tā kā šāds ierobežojums, ņemot vērā aktuālo situāciju, kad Krievija izvērsusi karu Ukrainā, ir jāievieš pēc iespējas ātrāk, likumprojektu ir paredzēts virzīt steidzamības kārtībā.

Likumprojektā tiek paredzēts deleģējums Ministru kabinetam noteikt gadījumus, kad uz autoceļa izveidotajā robežšķērsošanas vietā aizpilda un iesniedz akcīzes preču pārvietošanas paziņojumu par atsevišķām akcīzes precēm, kuras fiziskā persona pārvieto personīgajā bagāžā. Tāpat noteiks gadījumus, kad komerciālā transportlīdzekļa vadītāju uzskata par pārvadātāja pārstāvi attiecībā uz atsevišķām akcīzes preču pārvietošanas paziņojumā norādāmajām ziņām.

Likumprojektu vēl skatīs Saeima. Plānots, ka tas stāsies spēkā pēc izsludināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti