Plāno policijas vadītāju prasmju izvērtēšanu un rotāciju

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi vienojies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, kas cita starpā paredz esošo vadītāju prasmju izvērtēšanu, motivācijas mehānisma izstrādi, kā arī rotāciju, informēja Iekšlietu ministrijā (IeM).

Trešdien, 21.augustā Ģirģens tikās ar Ķuzi, lai pārrunātu un izvērtētu rīcības plānu, ko ministrs bija uzdevis Valsts policijas priekšniekam izstrādāt. Rīcības plānā ietverts vairāku praktisku darbību kopums, tostarp tādu jomu uzlabošanā kā izmeklēšanas kvalitātes celšana, policijas personāla profesionalitātes paaugstināšana, savstarpējās komunikācijas, komunikācijas ar sabiedrību uzlabošana un disciplinārprakses stiprināšana un uzlabošana.

Rīcības plāns paredz, ka starp policijas struktūrvienībām tiks noteikta konkrēta piekritība, izveidota ciešāka sadarbība ar prokuratūru, tādu esošo instrumentu kā kriminālprocesi vienkāršošana, plašākas ieviešanas kontrole, lai atslogotu izmeklētājus un viņi iegūtu laiku procesu izmeklēšanai, un citi pasākumi. Tostarp arī izmeklētāja atalgojuma piesaistīšana rajona prokurora līmenim, norāda IeM.

Ministrija arī skaidro, ka būtisks jautājums skar personālu, tiešo priekšnieku kontroli un atbildību.

Šajā jomā rīcības plāns paredz pasākumus, kas vērsti uz personāla novērtēšanu, motivēšanu, kontroli, tāpat arī personāla piesaisti un atlasi, kā arī disciplinārprakses uzlabošanu un tiešo vadītāju atbildības jomas palielināšanu.

Rīcības plānā iecerēts aktīvāk izmantot rotāciju. IeM norāda, ka tas ir labs personālpārvaldības instruments, kas ļauj efektīvi izmantot vadītāju pieredzi, zināšanas un prasmes, vienlaikus stiprinot un attīstot gan struktūrvienību, gan arī ļaujot vadītājiem piedzīvot jaunus izaicinājumus un izvairīties no rutīnas. Plānots arī izstrādāt jau esošo vadītāju prasmju izvērtēšanas mehānismu, ietverot, atbalsta apmācības personāla vadībā vai citās jomās, kurās tas nepieciešams, kā arī konkrētu uzdevumu noteikšanu konkrētos termiņos vadītājiem. Tiek strādāts arī pie vadītāju un darbinieku motivēšanas mehānisma izstrādes, skaidro IeM, uzsverot - nav pieļaujams, ka darbiniekiem ir nesamērīga slodze.

Iestādes apņēmušās arī uzlabot iekšējo komunikāciju - noskaidrojot darbinieku vajadzības un paaugstinot informācijas apmaiņu. Analizējot iedzīvotāju vajadzības sadarbībā ar policiju, ir identificēti jautājumi, kuros nepieciešamas izmaiņas, tādēļ rīcības plāns paredz uzsākt darbu pie vienota informatīvā dienesta izveides, kas iedzīvotājiem ļaus vieglāk, ātrāk un vienkāršāk noskaidrot jautājumus, kas skar policiju, pauž ministrija.

Vienlaikus plānots arī uzsākt darbu pie kvalitātes kontroles dienesta, lai identificētu tās jomas un jautājumus, kuros policijai nepieciešams uzlabot darbu, lai Latvijas iedzīvotāji saņemtu kvalitatīvu iekšējās drošības pakalpojumu.

Iekšlietu ministrs norādījis, ka plāna realizācija būs personīgā Ķuža atbildībā. "Es sagaidu, lai mēs spētu attīstīt tādu Valsts policijas darbības modeli, kas ir moderns un ērti pieejams sabiedrībai. Tas, ko es prasu, lai policists pastāvīgi ir motivēts mācīties, nepieļauj pārkāpumus un strādā sabiedrības labā. Katrā pilsētā un katrā ciemā cilvēkam ir jājūtas droši. Lai vistuvākajā nākotnē mēs to panāktu, ir jāuzlabo procesi neatkarīgi no tā, cik ir pieejami resursi. Es skatīšos, vai šis plāns dos pozitīvas izmaiņas un tiks īstenots noteiktajos termiņos, un otrais – vai tiks samazināts amatpersonu izdarīto pārkāpumu un noziegumu skaits,” tā Ģirģens.

Savukārt Ķuzis paudis, ka Valsts policijai jau ir izstrādāti stratēģiskie attīstības dokumenti un rīcības plāni, kurus tā turpinās īstenot un pie tiem strādāt. "Rezultāts mums ir vajadzīgs šodien, rīt un parīt. Tāpēc esam izstrādājuši īstermiņa plānu rīcībai tuvākajiem četriem mēnešiem. Tas ir saskaņā ar lielajiem stratēģiskajiem dokumentiem, bet īstermiņa plānu mēs sāksim īstenot nekavējoties. Iespējams, būs skarbi lēmumi un asas rīcības. Tas ir vitāli svarīgi, un tam tiks pievērsta visa mana uzmanība,” tieicis Ķuzis.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt