Sadaļas Sadaļas

Plāno policijai ļaut iesaistīt pusaudžus enerģijas dzērienu kontrolpirkumos

Policijai būs tiesības pusaudžus iesaistīt kontrolpirkumos, lai konstatētu vai nepilngadīgajiem tiek tirgoti enerģijas dzērieni, liecina Iekšlietu ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos.

Pašreiz Ministru kabineta noteikumos par Kontrolpirkumu veikšanas kārtību nav ietverti izstrādājumi, kas tiek regulēti Tabakas likumā un Enerģijas dzērienu aprites likumā, proti, augu smēķēšanas produkti, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes un enerģijas dzērieni.

Ņemot vērā iepriekšminēto grozījumi paredz, ka nepilngadīgas personas var tikt iesaistītas kontrolpirkuma veikšanā, lai pārbaudītu iepriekšminēto preču aprites noteikumu ievērošanu.

Vienlaikus, lai novērstu to, ka noteikumos ir izdarāmi grozījumi ikreiz, kad normatīvajos aktos tiek iekļauts jauns aizliegums pārdot konkrētu preci pusaudžiem, noteikumi ir paplašināti, nosakot, ka nepilngadīgie var tikt iesaistīti kontrolpirkuma veikšanā, lai pārbaudītu jebkuras likumīgā apritē esošas preces aprites ierobežojumu ievērošanu.

Minētie grozījumi veikti pamatojoties uz šovasar spēkā stājušos Enerģijas dzērienu aprites likumu, kurā noteikts aizliegums enerģijas dzērienus pārdot personām, kuras jaunākas par 18 gadiem.

Tāpat grozījumi paredzēti ņemot vērā, ka šopavasar stājās jauns "Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likums". Saskaņā ar šo likumu tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertnes aizliegts pārdot nepilngadīgajiem.

Par grozījumu pieņemšanu otrdien, 20.decembrī lems valdība.

Policija jau vairākus gadus drīkst iesaistīt pusaudžus kontrolpirkumos, lai konstatētu vai nepilngadīgajiem netiek tirgots alkohols un cigaretes. Pagājušā gadā par šo akcīzes preču pārdošanu nepilngadīgajiem Valsts policija noformējusi 234 administratīvā pārkāpuma protokolus.

Administratīvo pārkāpumu kodekss, piemēram, par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem paredz naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām - no 350 līdz 700 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt