Pēcpusdiena

Atbildīgo dienestu vadītāji apsekojuši pie Ērgļiem noslīdējušo ceļa posmu

Pēcpusdiena

Vācijā panākts progress "Lielās koalīcijas" izveidē

Būs jāmaksā par plānajiem plastmasas maisiņiem

Plāno no nākamā gada aizliegt bezmaksas plastmasas maisiņus

No nākamā gada Vides ministrija plāno aizliegt tirgotājiem izsniegt bezmaksas plastmasas maisiņus, izņemot ļoti plānus maisiņus, kas nepieciešami, lai iesaiņotu citādi neiepakotu preci, piemēram, gaļu vai miltus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta vadītāja Rudīte Vesere Latvija Radio raidījumā “Pēcpusdiena” skaidroja, ka šī iecere saistīta arī ar kopējām Eiropas Savienības (ES) nostādnēm, bet Latvijā šo cīņu ar maisiņu patēriņu sāka jau pirms vairākiem gadiem.

Savulaik, kad iepirkumu maisiņiem tika noteikts dabas resursu nodoklis, daudzi pauda neapmierinātību, un veikalu ķēdes nolēma šos maisiņus vairs neizsniegt bez maksas. Lai arī pukojāmies, toreiz pusgada laikā kopējo maisiņu patēriņu mēs samazinājām par 42%, norādīja Vesere.

Pašlaik daudzās lielveikalu ķēdēs ir pieejami bezmaksas plānie maisiņi, piemēram, augļiem.

Vesere skaidroja, ka pavisam aizliegt bezmaksas maisiņus ministrija negrasās, tos aizvien varēs lietot, ja tie ir nepieciešami higiēnas nolūkos, lai preci vispār varētu paņemt.    

Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis raidījumam “Pēcpusdiena” atzina, ka plastmasas ir par daudz un ministrijas risinājums varētu samazināt plastmasas maisiņu lietošanu ikdienā, bet jau šobrīd lielākie tirgotāji dod maisiņus tikai par maksu.

Viņš norādīja, ka tirgotāji jau domā, kā samazināt plastmasas maisiņu patēriņu, piemēram, aizstājot tos ar papīra maisiņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti