Panorāma

Ar Spānijas atbalstu stiprinās pretgaisa aizsardzību

Panorāma

Panorāma

Likvidēs Naukšēnu sociālās korekcijas iestādi

Plāno likvidēt Latvijā vienīgo sociālās korekcijas iestādi «Naukšēni»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijā plānots likvidēt valstī vienīgo jauniešu sociālās korekcijas izglītības iestādi "Naukšēni", jo centieni uzlabot šīs iestādes darbu nav vainagojušies panākumiem. Par to pēc koalīcijas sēdes pirmdien, 30. maijā, paziņoja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece ("Konservatīvie").

Ministre norādīja, ka pēc pārkāpumu konstatēšanas sociālās korekcijas izglītības iestādē ilgstoši strādāts ar darbiniekiem kapacitātes stiprināšanai. Taču visi centieni uzlabot iestādes darbu, lai tas atbilstu bērnu interesēm, cietuši neveiksmi. "Tas [lēmums] tiek pieņemts darbinieku un bērnu drošības dēļ," skaidroja Muižniece.

Ministre sacīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija gatavos ziņojumu valdībai, kurā norādīs alternatīvas sociālās korekcijas iespējas jauniešiem, kas bieži nonāk konflikta situācijās. Pirmais uzdevums būs normatīvajos aktos paredzēt, ka šajā iestādē vairs netiek uzņemti jauni jaunieši. Paralēli jāstrādā ar pašvaldībām, stiprinot atbildīgo dienestu kapacitāti.

"Alternatīvas [problemātisko jauniešu sociālajai korekcijai] ir padomā, bet par tām runāsim, kad ziņojums būs izstrādāts," norādīja ministre.

Sociālās korekcijas izglītības iestādē šobrīd uzturas 11 bērni, no kuriem vairāk nekā pusei šis būs pēdējais gads "Naukšēnos". Ir daži bērni, kuri ir ilgstošā prombūtnē, teica Muižniece, norādot, ka iestādi varētu likvidēt provizoriski līdz šā gada beigām.

"Naukšēnos" ievieto bērnus vecumā no 11 līdz 18 gadiem, pamatojoties uz tiesas lēmumu.

KONTEKSTS:

Karceri, režīms ar soda punktu sistēmu, uzvedības korekcija ar iebiedēšanu, kā arī tā sauktā ģedovščina. Šādu ainu sociālās korekcijas izglītības iestādē "Naukšēni" atklāja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un raidījums "Aizliegtais paņēmiens". Pārbaudē secināts – sociālā korekcija, kas iekļauta iestādes nosaukumā, nenotiek.

Pēc konstatētajiem pārkāpumiem sociālās korekcijas izglītības iestādē "Naukšēni" uz izmeklēšanas laiku tika atstādināts iestādes vadītājs, bet pret astoņiem pedagogiem tika ierosinātas 11 administratīvās lietas. Sods darbiniekiem par emocionālo un fizisko vardarbību pret nepilngadīgajiem piemērots septiņās lietās

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti