Dienas notikumu apskats

Igaunijas ārlietu ministre pamet amatu, lai startētu prezidenta vēlēšanās

Dienas notikumu apskats

Baltijas un Vācijas ārlietu ministri: ES nākotnei nepieciešams vienots risinājums

Plāno konsultācijas par spēku apvienošanu pašvaldību vēlēšanās Rīgā

Plāno konsultācijas par spēku apvienošanu pašvaldību vēlēšanās Rīgā

Vasarā Rīgas domes opozīcijā esošās un domē nepārstāvētās politiskās partijas aizvadījušas neoficiālās konsultācijās par iespēju veidot kopīgu sarakstu, lai nākamgad notiekošajās pašvaldību vēlēšanās izaicinātu „Saskaņu” un „Gods kalpot Rīgai”. Nākamnedēļ plānots sākt oficiālas politiskās konsultācijas.  

Arvien biežāk gan Saeimā pārstāvētas, gan ārpus parlamenta esošas politiskās partijas pārstāvoši politiķi publiski izsakās, ka vienīgā iespēja nākamgad notiekošajās pašvaldību vēlēšanās nopietni pacīnīties pret Nila Ušakova vadītās „Saskaņas” un Andra Amerika „Gods kalpot Rīgai” monolīto koalīciju galvaspilsētā, ir kopīgs labēji centrisko spēku saraksts.

Nākamnedēļ potenciālie kopīgā vēlēšanu saraksta veidotāji plāno sākt oficiālas konsultācijas, stāsta „Vienotības” priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

„Ir jābūt skaidrai vēlmei pārņemt varu Rīgā un tas nozīmē, ka ir jābūt skaidrai vēlmei izveidot rīcībspējīgu koalīciju gan pirms vēlēšanām, gan pēc vēlēšanām,” sacīja Piebalgs.

“Ar konkrētām partijām mums ir bijušas tādas neoficiālas konsultācijas, bet nopietnas sarunas mēs veiksim nākamnedēļ. Pirmais loģiskais piedāvājums ir esošajai valdošajai koalīcijai, jo ir skaidrs, ka šobrīd Rīgā šīs partijas tieši vai netieši ir opozīcijā. Skaidrs, ka pirmie ir jāuzrunā tie partneri, kas ir koalīcijā,” stāstīja “Vienotības” līderis.

Nupat ar mudinājumu veidot kopīgu vēlēšanu sarakstu, kurā būtu pārstāvētas ne tikai pašreizējā valdošajā koalīcijā esošās, bet arī Saeimas opozīcijā strādājošās centriskās partijas, klajā nācis arī „Reģionu alianses” līderis, Babītes mērs Andrejs Ence.

Viens no redzamākajiem Latvijas Reģionu apvienības pārstāvjiem, Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars vienotu sarakstu uzskata par vienīgo iespēju nopietni pacīnīties par varas pārņemšanu Rīgā.

“Ja grib sastādīt konkurenci pie varas esošajam Rīgas mēram, būtu labi, ka centriskie politiskie spēki apvienotu spēkus, izvirzītu vienu kandidātu un startētu Rīgas domes vēlēšanās,” uzskata Bondars.

“Ja ir kopīga nākotne, tad var kaut kādus jautājumus, kas skar pagātni un netraucē tai kopīgajai nākotnei, nolikt malā,”  sacīja Bondars.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, vaicāts par iespēju, ka Nacionālā apvienība Rīgas domes vēlēšanās startēt kopīgi ar Saeimas opozīcijā esošām un ārpusparlamenta partijām, izsakās atturīgi.

„Es domāju, ka te ir jautājums par kopīgiem uzstādījumiem. Sākotnēji koalīcijas partneri varētu būt šis kodols, neizslēdzot, ka šis kodols varētu arī tikt paplašināts. Protams, jautājums ir arī par programmatiskajiem uzstādījumiem, jo mēs nezinām… Es varu tikai ātrumā minēt, ka ar „Latvijas Attīstībai” mums bija ļoti dažādi viedokļi attiecībā uz uzturēšanās atļaujām, kas gan ir valstisks jautājums šobrīd,” sacīja Bērziņš.

“Bet, ja mēs skatāmies plašāk, ir jāsaprot viedokļu iespējamā atšķirība vai kopība Rīgai būtiskos jautājumos,” piebilda NA līderis.

Premjerministra Māra Kučinska vadītās Zaļo un zemnieku savienības līderis Armands Krauze gan jau pasteidzies paziņot, ka ZZS vēlēšanās Rīgā startēs ar atsevišķu sarakstu. Atšķirībā no Nacionālās apvienības un „Vienotības”, ZZS patlaban nav pārstāvēta Rīgas domē.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt