Sadaļas Sadaļas

Plāno 50 ģimenēm ar bērniem ar invaliditāti nodrošināt «atelpas brīdi» mājās

Top pilotprojekts par atelpas brīža pakalpojumu mājoklī bērniem ar invaliditāti. Pakalpojumu varētu saņemt 50 ģimenes, informēja Labklājības ministrija.

Labklājības ministrija Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros izstrādās atelpas brīža pakalpojumu mājoklī bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta īpašas kopšanas nepieciešamība. Atelpas brīža pakalpojuma mērķis ir īslaicīgi - līdz 30 diennaktīm gadā - nodrošināt bērna aprūpi, aizstājot tuviniekus, kuri ikdienā aprūpē bērnu ar smagiem funkcionāliem traucējumiem.

Atšķirībā no citiem pieskatīšanas pakalpojumiem, kas tiek nodrošināti īslaicīgi, pakalpojumu sniedzot pa stundām, atelpas brīža pakalpojums tiek nodrošināts ilgākā laika posmā – vismaz diennakti. Šādi bērna pamata aprūpētājam ļauts īslaicīgi atpūsties.

Līdz šim atelpas brīža pakalpojumu sniedzēji šo pakalpojumu nodrošināja tikai institūcijā, kā rezultātā nereti bērnu vecāki atteicās to izmantot, nevēloties atstāt bērnu institūcijā. Tāpēc tiks izstrādāts pakalpojuma apraksts un prasības pakalpojumu sniedzējiem atelpas brīža pakalpojuma nodrošināšanai mājoklī – pie klienta vai pakalpojumu sniedzēja.

Plānots, ka projektā līdz 2021. gada oktobrim tiks izstrādās pakalpojuma apraksts, ko tālāk jau izmēģinās pilotprojektā, sniedzot iespēju vecākiem septiņus mēnešus saņemt atelpas brīža pakalpojumu mājoklī.

Projektā iecerēts iesaistīt 50 bērnus ar funkcionāliem traucējumiem jeb 10 bērnus katrā plānošanas reģionā Latvijā, kopumā nodrošinot iespēju katram bērnam saņemt atelpas brīža pakalpojumu mājoklī līdz 15 diennaktīm.

Šajā laikā plānots iekļaut arī “iepazīšanās” periodu līdz 72 stundām, lai nepieciešamības gadījumā bērns un ģimene izveidotu pozitīvu kontaktu ar pakalpojuma sniedzēju, pirms saņemt pakalpojumu diennakts režīmā. Pēc izmēģinājuma projekta tiks precizēts pakalpojuma apraksts un izstrādāti priekšlikumi grozījumiem normatīvajos aktos, precizējot prasības pakalpojumu sniedzējiem.

Par pakalpojuma izstrādi un izmēģinājuma projekta īstenošanu LM ir noslēgusi līgumu ar sociālo pakalpojumu sniedzēju – biedrību "Latvijas Samariešu apvienība".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt