Ārpus Rīgas

"Rīgas Apriņķa avīze" galvenais redaktors Dzintris Kolāts par amfetamīna ražotni Zaķumuižā

Ārpus Rīgas

Liepājā ceļā uz jūrā nobrukušajiem fortiem pat sastrēgums; apmeklētājus brīdina uzmanīties

Bijušā tehnikuma ēkas Lūznavā nodos armijas vajadzībām

Plāni Lūznavā izvietot militāro bāzi vietējiem raisa gan cerības, gan bažas

Rēzeknes novada Lūznavā tuvāko piecu gadu laikā plānots izveidot Nacionālo bruņoto spēku militāro bāzi, kur tiks dislocēta Latgalē pirmā profesionālā dienesta karavīru vienība. Šīm nolūkam tiks izmantotas bijušās Lūznavas profesionālās skolas ēkas, kas līdz šim stāvējušas tukšas. Uzzinot par šādiem plāniem, vietējie iedzīvotāji pauž kā bažas, tā cerības, ka ciemats tiks vairāk apdzīvots un apsaimniekots.

Lūznavas pagasta Konsultatīvās padomes priekšsēdētāja Sandra Kļaviņa iepazīstina ar pirms trim gadiem slēgtās profesionālās skolas ēku kompleksu, kas aizņem teju pusi no visa Lūznavas ciema. Tās ir vairākas piecstāvu ēkas, garāžas, darbnīcas, angāri, sporta komplekss.

”Galvenā ēka ir ļoti liela, ērta, pavisam nesen renovēta. Tāpat arī divas kopmītņu ēkas, kurās renovācija netika pabeigta. Un tās nav vienīgās lielās ēkas, ko mums ir atstājis tehnikums mantojumā,” stāsta Kļaviņa.
 

Pēdējos gados infrastruktūra, kuras sakārtošanā ieguldīts vairāk nekā miljons eiro, izmantota netiek.

Ja pašreiz labā stāvoklī saglabājušās ēkas netiktu izmantotas vēl kādu laiku, tās degradētos un nojaukšanai nepieciešamie līdzekļi neatrastos ne pagastam, ne novadam, atzīst Kļaviņa.Tiesa, vietējiem iedzīvotājiem, uzzinot par plāniem šeit ierīkot militāro bāzi, sapulcē radās satraukums – vai apkārt bāzei būs žogs, vai šeit netiks izvietota tehnika, kas varētu bojāt vietējos ceļu, vai netiks traucētas iedzīvotāju ikdienas gaitas, vai karavīru klātbūtne nebiedēs tūristus, kas dodas apskatīt atjaunoto Lūznavas muižu?

Lūznavas centrā uzrunātie vietējie iedzīvotāji pauda gan atbalstu, gan bažas. Visvairāk militārās bāzes izveide satrauc iedzīvotājus kādā piecstāvu mājā, ko arī plāno nodot armijas vajadzībām. Pagaidām vēl īsti neesot skaidrs, vai viņiem būs jāmaina dzīvesvieta, vai arī situācija tiks atrisināta citādāk.

Militārās bāzes 20 hektāru lielajā teritorijā plānots izmitināt no 200 līdz 300 karavīriem, paredzēti arī dzīvokļi karavīru ģimenēm.

Lūznavas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Edgars Blinovs uzsver, ka Lūznava no tā, ka šeit uz dzīvi ieradīsies jauni cilvēki, būs tikai ieguvēja. “Ciematiņš atdzīvosies. Būs cilvēki, būs papildu darbs, būs sakopta infrastruktūra, būs arī sabiedriskā kārtība, kas šeit acīmredzami ir nepieciešama, jo ik pa laikam parādās gan vandālisma pazīmes, gan citas nesmukas lietas,” saka pagasta pārvaldes vadītājs.

Savukārt Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris Māris Simsons atklāj, ka Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē Lūznavā tiks dislocēta Latgalē pirmā profesionālā dienesta karavīru vienība, kas stiprinās reģiona drošību.

“Tur ir plānota arī administratīvā zona, kur izvietotas skolas ēkas un bijušās kopmītnes, kā arī tiek pārņemta saimnieciskā zona - vairāk nekā 15 hektāri, kur plānota atbalsta funkcijām paredzētā autoparka un noliktavu izveidošana,” ar plāniem iepazīstināja komandieris.

Tāpat teritorijā tiks izvietots sporta komplekss, garnizona dienesta viesnīca, dzīvokļi, ēdnīca, mācību korpuss, administratīvās telpas, kā arī telpas valsts aizsardzības mācības vajadzībām.

Lūznavā militārās bāzes iekārtošanas darbi sāksies jau šopavasar. Otra vieta, kur tiks izvietota profesionālā dienesta karavīru vienība, būs Daugavpils novadā Vaboles pagasta poligons "Meža Mackeviči".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt