Plānajā ledū jau pirmie ielūzušie

Atkušņa dēļ daudzviet jau nokusis sniegs, un arī ledus kļūst nedrošāks. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) nācies sniegt palīdzību šogad pirmajiem ledū ielūzušajiem.

VUGD preses pārstāve Inta PalkavnieceZane Mače

  “Šodien ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā diviem cilvēkiem, kuri atradās uz ledus. Daugavā no ledus tika nocelts viens zemledus makšķernieks, kurš atradās uz bīstama ledus. Savukārt Kundziņsalā cits zemledus makšķernieks jau bija ielūzis plānajā ledū. Pirms VUGD ierašanās citi makšķernieki bija šo cilvēku izcēluši, un glābēji nogādāja krastā,” pastāstīja VUGD preses pārstāve Inta Palkavniece.

  VUGD uzsver, ka atrasties uz ledus šobrīd ir nedroši visā Latvijā. “Šajās brīvdienās mēs esam novērojuši, ka cilvēki izvēlas brīvdienās atrasties uz ledus. Piemēram, Kurzemes pusē uz ledus sablīvējumiem tieši jūrā, kur pastaigājušies diezgan tālu no krasta. Mēs gribētu vērst šo cilvēku uzmanību uz to, ka šādos gadījumos nevar paredzēt, cik biezs ir ledus sablīvējumos. Un, piemēram, ielūstot cilvēku var pat nepamanīt aiz sablīvējumiem,” norāda Palkavniece.

  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā norāda, ka ikviens cilvēks pats ir līdzatbildīgs par savu drošību, tomēr glābēji aicina neriskēt un uz kūstošā ledus nekāpt. Drošība uz ledus būtu jāpārrunā arī ar bērniem.

  Saskaņā ar VUGD statistisku, ziemā vairāki desmiti cilvēku regulāri ielūst ledū un arī noslīkst. Pagājušā gada ziemā tika izcelti 20 noslīkuši cilvēki, bet izglābti uz ledus 13. Savukārt šogad no ūdenstilpnēm izcelti četri noslīkuši cilvēki un izglābti septiņi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti