Pēcpusdiena

Pagājušā nedēļā vispārējo zināšanu testu nav nokārtojusi puse prokurora amata pretendentu

Pēcpusdiena

Olga un Artūrs: “Preiļi ir vieta, kur gribas dzīvot un novecot”

Rīgas pilsētas sabiedriskajās vietās tiek izplatītas viltus ziņas par indīgiem zirnekļiem

Plakāti ar viltus ziņu par indīgajiem zirnekļiem bijuši vairāk nekā desmit vietās

Plakāti ar viltus ziņu par to, ka Latvijā karstā laika dēļ iedzīvojies sevišķi bīstams zirneklis, bijuši izvietoti vairāk nekā desmit sabiedriskā transporta pieturās, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" stāstīja kompānijas "JCDecaux", kura nomā pieturvietas reklāmu izvietošanai, vadītāja Jeļena Brokāne.

Plakāti izvietoti visā Rīgas centrā līdz pat VEF tiltam. Ziņu par plakātiem ārpus Rīgas nav. "JCDecaux" darbinieki pašlaik apbraukā pieturas un noņem maldinošos plakātus. Kompānija vērsusies arī policijā par notikušo.

Plakātos bija redzams zirnekļa attēls, brīdinājums, ka zirnekļa kodiens var būt letāls, kā arī aicinājums zvanīt Veselības inspekcijai vai vienotajam ārkārtas palīdzības numuram 112. Inspekcija pēc tam izplatīja informāciju, ka nav plakātu autore.

Inspekcijas pārstāvis Normunds Kadiķis raidījumā "Pēcpusdiena" atzina, ka pirmdienas rītā saņemti krietni vairāk zvanu nekā parasti. Tomēr cilvēku uzdotie jautājumi liecina, ka viņi pret plakātos vēstīto ir pietiekami kritiski noskaņoti.

Pēc Kadiķa novērojumiem, plakāti ir pārāk kvalitatīvi, lai tā būtu pašdarbība.

Viņaprāt, notiek kāda reklāmas kampaņa, kuras īstenotāji drīz sevi atklās.

Rīgas pašvaldības policijā aicina jebkuru, kas atpazīst video redzamo personu, zvanīt policijai uz tālruņu numuriem - 67037811 vai 110. Rīgas pašvaldības policijā pašlaik ir uzsākta administratīvā lietvedība par apzināti nepatiesu ziņu izplatīšanu, kā rezultātā ir traucēts operatīvo dienestu darbs, informēja Rīgas pašvaldības policijā.

Policijā informēja, ka par apzinātu informācijas izplatīšanu par nepatiesu notikumu vai apzinātu nepatiesa notikuma inscenēšanu, kā rezultātā ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citi speciālie dienesti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam pienākumam tiek iesaistīti reaģēšanā uz šādu informāciju vai notikumu, policijā uzsākta administratīvā lietvedība. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 35 līdz 210 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 7000 eiro.

Savukārt Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes vadošais pētnieks Voldemārs Spuņģis skaidro, ka "uzreiz var redzēt, ka plakātu veidojis cilvēks, kurš neorientējas entomoloģijā vai vēlējies apzināti maldināt". Spuņģis stāsta, ka minētais

'Tegenaria Agrestis' Latvijā nemaz nav sastopams, taču arī tad, ja būtu, tad šī suga nav kaitīga cilvēkam.

Speciālists skaidro, ka Latvijā esot sastopami divi citi "Tegenaria" ģints pārstāvji, taču arī tie neesot pat ne mazākajā mērā bīstami cilvēkiem, turklāt tos lielākoties iedzīvotāji nemaz nesastaps, jo šie zirnekļi medī tumsā. "Ne velti tautiskais nosaukums zirnekļiem ir "mājas svētība" - Latvijā tie nevis kaitē, bet gan dara labu, proti, atbrīvo māju no kukaiņiem," stāsta speciālists.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti