Panorāma

Klimata pārmaiņu dēļ pieaugs humānās palīdzības apjoms

Panorāma

«Dienas Biznesam» par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods

Saeimas ēkā slēgtas vairākas telpas

Plaisu dēļ Saeimas ēkā slēgtas vairākas telpas

Saeimas galvenajā ēkā vairākos kabinetos un zālēs parādījušās plaisas, tādēļ pieņemts lēmums nedrošās telpas slēgt līdz būvekspertu atzinumam. Bez sava kabineta palikusi Saeimas priekšsēdētāja biedre, bet vienā no noslogotākajām Saeimas zālēm – Sarkanajā zalē – drīkst pārvietoties ierobežots cilvēku skaits, turklāt jāiet tuvu sienām.

Saeimas galvenajā ēkā pirms kāda laika parādījušās plaisas, tādēļ ticis pieņemts lēmums lūgt būvekspertu atzinumu. Tajā secināts, ka atsevišķi parlamenta ēkas inženiertehniskie elementi ir sliktā stāvoklī.

Pamatojoties uz uzņēmuma "Būvprocess" ekspertu sniegto atzinumu, Saeimas prezidijs pieņēmis lēmumu slēgt vai ierobežot vairākas telpas. Viens no kabinetiem, kas tagad slēgts, ir Saeimas priekšēdētājas biedres Dagmāras Beitneres Le Gallas (Jaunā konservatīvā partija) darba telpas.

Būvekspertiem atklājies, ka zem pārseguma ir koka konstrukcijas, un tagad jāgaida ekspertu atzinumu, vai konstrukcijas būs iespējams nostiprināt vai arī tās būs jāmaina.

Saeimā vēl par nedrošiem atzīti un slēgti Juridiskās komisijas un Juridiskā biroja kabineti, bet to deputātiem un darbiniekiem tiks ierādītas jaunas pagaidu telpas.  Ierobežotas apmeklētājiem būs Sarkanās, Viesu un Dāvanu zāles. Šajās telpās būs aizliegts staigāt pa vidu, bet būs jāiet iespējami tuvu sienām. Sarkanajā zālē notika gan komisiju sēdes un preses konferences, gan arī svinīgās pieņemšanas valsts svētkos. Viesu zālē tikuši parakstīti līgumi par koalīciju veidošanu, notikušas sēdes un tiek rīkotas pieņemšanas viesiem. Savukārt Dāvanu zālē, kas atrodas pie Saeimas priekšsēdētājas kabineta un kur plauktos sagūlušas parlamentam pasniegtās dāvanas, tagad varēs atrasties tikai ierobežots cilvēku skaits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti