Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pusdiena

Apvienoto Nāciju Organizācija cer šodien uzsākt ievainoto personu evakuāciju no Alepo

Pusdiena

Paraksta līgumu par gāzes vada būvi starp Igauniju un Somiju

Plaisu dēļ nodarbībām slēgts Daugavpils Valsts ģimnāzijas sporta komplekss «Vaduguns»

Plaisu dēļ nodarbībām slēgts Daugavpils Valsts ģimnāzijas sporta komplekss «Vaduguns»

Sporta nodarbībām ar 17. oktobri slēgts Daugavpils Valsts ģimnāzijas sporta komplekss «Vaduguns». Lēmums par kompleksa slēgšanu pieņemts saistībā ar plaisām ēkā.

Pirmās plaisas kompleksa darbinieki pamanīja pirms gada, bet laika gaitā tās paplašinājušās.

Kompleksa vadītājs Ivars Caune stāstīja, ka ēkas kārtējā pārbaudē speciālisti konstatējuši - plaisas ēkā varētu būt palielinājušās un ēka varētu būt sašķiebusies.

Pēc tam veikta padziļināta pārbaude, un pēc tās rezultātu saņemšanas tiks lemts, vai atvērt kompleksu nodarbībām vai pilnībā slēgt.

Pilsētas izglītības pārvaldes būvinženiera Vitālija Kalniņa vadībā kompleksā uzsākti mērījumi. Būvinženieris Kalniņš apliecina - svarīgākais ir noskaidrot plaisu cēloņus. "Kaut kas ar balsta vietām īsti nav labi. Vai būvdarbos bija kāda vaina..," sprieda Kalniņš, norādot, ka to, cik nopietnas ir plaisas ēkā, vērtēs speciālisti.

"Tamdēļ mēs veiksim augstas precizitātes mērījumus, kurus tālāk nodosim projekta autoriem. Viņi analizēs un dos savu secinājumu," sacīja Kalniņš.

Tikmēr komplekss būs slēgts. Ņemot vērā Latvijā jau piedzīvoto Zolitūdes traģēdiju, svarīgākais ir bērnu drošība, uzsver Daugavpils Valsts ģimnāzijas direktore Gunta Mālniece.

"Pirmais un galvenais ir drošība, un tikai pēc tam ir mācības un rezultāti, un viss pārējais," teica Mālniece.

Sporta komplekss "Vaduguns" bija  noslogots. Šobrīd skola paralēli meklē alternatīvus risinājumus sporta nodarbību veikšanai.

"Pagaidām sporta nodarbības notiek mazajā konferenču zālē," stāstīja Caune, norādot - ja tiks lemts kompleksu nodarbībām slēgt pilnībā, tad nodarbības varētu pārcelt uz volejbola skolas telpām.

"Tur dienas laikā ir brīvs, tiks mainīts stundu saraksts un mēs nodarbosimies tur," piebilda Caune, norādot, ka skolā ir vairāk nekā 300 audzēkņu un sporta kompleksu apmeklē visai daudz bērnu - arī citu skolu audzēkņi.

Piesaistot Eiropas Savienības fondu atbalstu, Daugavpils Valsts ģimnāzijā plānota pārbūve, ko skola gaida ar nepacietību. Taču pagaidām būvatļaujas vēl nav un arī konkurss vēl nav izsludināts. Projekts, pēc būvnieku teikā, ir darba resursu un naudas ietilpīgs.

Tikmēr nākamās nedēļas beigās varētu kļūt zināmi ekspertīžu rezultāti, un tad arī kļūs skaidrs - sporta nodarbības kompleksā var turpināties vai arī tas tiks slēgts pilnībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti