Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Paredz iespēju atlaist darbiniekus bez Covid-19 sertifikāta

Panorāma

Panorāma

Paaugstina bērnudārzu pedagogu algas

Pirmsskolas pedagogu minimālās mēnešalgas likmi audzēs straujāk

No 2021. gada 1. septembra pirmsskolas pedagogu minimālās algas likme tiks palielināta no pašreizējiem 790 eiro līdz 872 eiro. To paredz otrdien, 6. jūlijā, valdībā atbalstītie grozījumi pedagogu darba samaksas noteikumos.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija) skaidroja, ka pedagogu darba samaksa pēdējo gadu laikā tiek paaugstināta saskaņā ar indikatīvo pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laikposmam no 2018. gada 1. septembra līdz 2022. gada 31. decembrim.

Grafiks paredz, ka no šā gada 1.septembra  pedagogu zemākā mēneša darba algas likme tiek palielināta no 790 līdz 830 eiro. Tas paredzēts jau iepriekš, un tam nepieciešamais finansējums ir iekļauts 2021. gadam un turpmākajiem gadiem apstiprinātajā valsts pamatbudžeta izdevumu bāzē.

Pedagogu darba samaksas noteikumi paredz straujāku pirmsskolas pedagogu minimālās mēnešalgas likmes pieaugumu – tā paredzēta 872 eiro apmērā no šā gada 1. septembra,

skaidroja izglītības un zinātnes ministre.

Nodrošinot 10,4% palielinājumu, tiks mazināta nevienlīdzība darba samaksā starp pirmskolas izglītības skolotāju darba samaksu un pārējo izglītības pakāpju un izglītības veidu skolotājiem, skaidroja IZM.

"Tas tika darīts, lai tuvinātu vienas darba stundas izmaksu. Vispārējās izglītības skolotāja darba nedēļa ir 30 stundas, bet pirmsskolas skolotājs strādā 40 stundas. Abiem šiem pedagogiem piemērojot vienu algas likmi, sanāk, ka viens saņem faktiski mazāk. Šodien pacēlām pirmsskolas pedagogu minimālo algu, lai mazliet tuvinātu vienas stundas likmi skolas skolotājiem. Par to ir ļoti ilgi runāts, un tas ir tiešām viens solītis kompromisa ar sadarbības partneriem un arī valdību, protams," pauda Muižniece.

Tam šā gada budžetā papildu būs nepieciešami 779 592 eiro, bet 2022. gadā un turpmāk ik gadu 2 338 776 eiro. Šogad nepieciešamos 779 592 eiro Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nodrošinās no sava budžeta, proti, no mērķdotācijām pašvaldībām paredzētā finansējuma atlikuma.

Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Ināra Dundure valdības sēdē gan norādīja: paredzot jaunas saistības, valsts budžetā būtu jāparedz konkrēts finansējuma avots turpmākajos gados. 

Vienlaikus izglītības un zinātnes ministre atzina, ka iecerētais atalgojuma pieaugums pirmsskolas pedagogiem neatrisinās nevienlīdzības problēmu, jo šiem pedagogiem faktiskais darba apjoms ir lielāks nekā vispārējā izglītībā strādājošajiem. Problēma jārisina kompleksi – augustā IZM nāks klajā ar piedāvājumu, kā nevienlīdzību mazināt, lai visiem pedagogiem būtu adekvāts un cieņpilns atalgojums, sacīja Muižniece.

Rudenī plānots palielināt arī profesionālās izglītības iestāžu, vispārējās izglītības un interešu izglītības iestāžu vadītāju, arodizglītības, koledžu vadītāju, kā arī izglītības metodiķu zemākās mēneša darba algas likmes. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt