Dienas ziņas

Lietuvā svin neatkarības atjaunošanas 30. gadskārtu

Dienas ziņas

Īpašā kampaņā veicinās dzimumu līdztiesību

Pirms reformas izveido vizuālo identitāti

Pirms novadu reformas Bauskas novads izveido savu vizuālo identitāti

Īsi pirms novadu reformas Bauskas novads par 8000 eiro izveidojis jaunu vizuālo identitāti. Uzrunātie iedzīvotāji ir neizpratnē par šādu, viņuprāt, nelietderīgu naudas tērēšanu. Savukārt Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija (VARAM) norāda, ka šāds darbs būtu bijis jāveic jau jaunajai, paplašinātā novada domei.   

ĪSUMĀ:

  • Bauskas novads par 8000 eiro izveidoja jaunu vizuālo identitāti.
  • Līdz šim bija devīze “Bauska - novads kur satiekas”, un izmantots ģerbonis.
  • Novada dome skaidro: Identitāti sāka veidot 2016. gadā, nav saistības ar reformu.
  • Vizuālā identitāte novada nodokļu maksātājiem izmaksājusi 8000 eiro bez PVN.
  • Uzrunātie iedzīvotāji gan pauda neizpratni par logotipa nepieciešamību.
  • Steigu veidot atpazīšanās zīmi pirms reformas nesaprot arī Iecavā.
  • VARAM to neuzskata par labu praksi; aicina šādus jautājumus risināt pēc apvienošanās.
  • Pastāv gan iespēja, ka apvienotā novada jaunie deputāti atkal ķersies pie vizuālās identitātes izstrādes.

 

Līdz šim baušķenieki dzīvojuši ar devīzi “Bauska - novads, kur satiekas”, bet oficiālos pasākumos un veidlapās izmantots ģerbonis. Tomēr februāra nogalē, pavisam īsi pirms teritoriālās reformas, kas paredz esošajam Bauskas novadam pievienot vēl trīs novadus, izveidota arī vizuālā identitāte.

“Mēs pie tā strādājām jau kopš 2016. gada, un mēs pie saviem plāniem turējāmies un neesam no viņiem atkāpušies, tāpēc mēs to nesaistām ar teritoriālo reformu,” skaidroja Bauskas novada Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina.

Koncepta pamatā saglabāts vēstījums par satikšanos, ko vizuāli ataino divi savienoti ''B'' burti, kas dažādām vajadzībām tiks izmantoti uz dažādu krāsu fona. Vizuālā identitāte novada nodokļu maksātājiem izmaksājusi 8000 eiro bez PVN. Uzrunātie iedzīvotāji gan pauda neizpratni par logotipa nepieciešamību, norādot, ka “8000 eiro būtu citur labāks pielietojums”.

“Pilnīgas muļķības. Vispār jau tērē to naudu, kur nevajag. Tā mums ir. Nu priekš kam... es nesaprotu…” sacīja baušķeniece Velga.

Kaimiņu steigu veidot atpazīšanās zīmi pirms reformas nesaprot arī Iecavā, kur logotips izstrādāts un tiek lietots jau kopš 2016. gada.

“Katrā pašvaldībā jau darbi nestāv uz vietas, un jebkurā gadījumā plānotās lietas dara, bet šajā gadījumā, ja tas ir nākamā novada, kurš varbūt būs un varbūt nebūs, mums pašlaik ir grūti spriest, kas notiek Saeimā, protams, ka būtu saprātīgi, ja būtu iesaistījušies visi deputāti logo izstrādē arī no visām pārējām pašvaldībām,” sprieda Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks  (Nacionālā apvienība).

Bauskas novada vizuālās identitātes izstrāde iekļaujas summā, kurai nav nepieciešams saskaņojums ar ministriju, tāpēc juridiski viss esot korekti.

Tomēr arī ministrijā to neuzskata par labu pārvaldības praksi un aicina šādus jautājumus risināt pēc apvienošanās.

“Teiksim, teritorijas kopējais plānojums un stratēģiskais redzējums, tur iederētos jaunas identitātes veidošana. Tas arī būtu pareizais laiks un vieta, kad to visiem kopīgi izdarīt,” norādīja VARAM valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša.

Pastāv gan iespēja, ka apvienotā novada jaunie deputāti atkal ķersies pie vizuālās identitātes izstrādes, tomēr Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja ir cieši pārliecināta, ka par jaunā novada atpazīšanās zīmi kļūs baušķenieku izstrādātā, jo arī paplašinātajā novadā attīstības centrs ir Bauska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti