Pirms mācību gada Būvniecības valsts birojs pārbauda skolu ēku stiprību

Lai pārliecinātos par skolu telpu gatavību sākt jauno mācību gadu, pārbaudēs devās Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvji. Tukuma novadā pārbaudītas 18 izglītības iestādes, un līdz 6.septembrim dots laiks, lai saplānotu nepilnību novēršanu, Latvijas Radio pastāstīja laikraksta „Neatkarīgās Tukuma Ziņas” redaktore Ivonna Plaude.

Skolas pārbaudītas ne tikai īsi pirms mācību gada sākuma, bet visas vasaras laika. „Kā noprotams, tas ir Zolitūdes [traģēdijas] mācības dēļ. Kā noprotams, šī mācība tiek reāli uztverta un ar reāliem darbiem piepildīta. Jo jaunā valsts iestāde - Būvniecības valsts kontroles birojs – tiešām ķēries pie darba atbildīgi, un mūsu novadā ir pārbaudītas 18 izglītības iestādes.

Turklāt ne kā ierasts – papīri papīru kalnu galā, bet tiešām būvniecības speciālisti ķērušies pie darba un katra ēka tika apsekota ļoti pamatīgi, atrodot tādas būšanas  un nebūšanas, par ko savās skolu apskatēs nebija zinājuši pašvaldību pārstāvji,” stāsta žurnāliste.

Lai gan atklātas dažādas nepilnības skolu ēkās, tomēr tās tiekot ātri novērstas. Tikusi vērtēta ēkas pieejamība, drošība, stiprība no nulles līdz trīs (nulle – pilnīgs drošums, trīs – būtiskas atkāpes, kas ietekmē ēkas drošumu). Četras no izglītības ēkām novadā saņēmušas vidējo novērtējumu, jo, piemēram, divos bērnudārzos ārējā apmalē bija sadrupuši ķieģeļi, kādās ēkās krājies mitrums.

Tāpat nepilnības atklātas vienā no jaunākajām skolu ēkām valstī – Tukuma 2. pamatskolā. Ēkai, kurai pašlaik ir astoņi gadi, atklātas palielas plaisas visā tās garumā. Tas gan skaidrojams ar to, ka ēka vēl ir jauna un joprojām sēžas, un, iespējams, problēmas nebūs tik lielas.

Vairākas lietas bijušas pārsteigums arī pašvaldībai – par problēmām nebija ziņots pašvaldībām.

Būvniecības valsts kontroles birojs novada skolām devis laiku līdz 6.septembrim, lai ziņotu par atklāto nebūšanu novēršanu. Speciālisti solījuši ierasties uz atkārtotām pārbaudēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt