Dienas ziņas

Latvijā piemin Otrā pasaules kara upurus

Dienas ziņas

Trīskārša mātes mīlestība

Mīnu kuģu eskadra Mērsragā

Pirms mācībām militārie kuģi piestāj Mērsragā

Nākamajā nedēļā Latvijā notiks ikgadējās starptautiskās Baltijas valstu Jūras spēku mācības “Baltic Fortress”. Pirms kuģi dodas uz praktiskām apmācībām jūrā, ikvienam interesentam bija iespēja apskatīt kuģus un iepazīties ar jūrniekiem. Kopumā Mērsraga ostā pietauvojušies seši kuģi, kuri cilvēku apskatei atvērti divas dienas.

Jau kopš janvāra Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kursa klausītāji aktīvi gatavojās praktiskajām nodarbībām jūrā. Viņu uzdevums bija plānot un organizēt praktiskās mācības, kuras nākamās nedēļas laikā tiks pārbaudītas dzīvē. Mācības ir iedalītas divās fāzēs, viena no tām ir kaujas spēju integrēšana un dažādu valstu vienību saliedēšana, otra – operāciju fāze, kurā tiek izspēlēts sagatavotais scenārijs.

"Es domāju, ka mācības kopsummā būs ļoti vērtīgas ne tikai mums kā studentiem, bet arī pašiem jūrniekiem, kas piedalās, jo tās nav tikai mūsu studiju mācības, bet arī priekš visām NATO grupām, kas piedalās šeit un visiem NATO kuģiem, un NATO valstīm," saka virsleitnants Juris Sereda.

Kopumā mācībās piedalīsies aptuveni 1000 cilvēku, apgūstot standarta kaujas procedūras jūrā. Nedēļas laikā tiks izspēlēts scenārijs, kad daļa dalībnieku spēlēs ienaidniekus, bet daļa būs aizstāvji. Desmit gadu laikā, kopš šāds kurss pastāv, šīs ir lielākās apmācības. "Mums nav daudz brīvā laika, mēs esam ļoti aizņemti jau kopš vakardienas, jo sagatavošanās darbi ir laikietilpīgi. Komandai ir jāsagatavo kuģi, aprīkojums, ieroči un sistēmas," saka Lietuvas Jūras spēku komandierleitnants Tads Jablonskis.

Lai gan kuģu komandas ir aizņemtas ar sagatavošanās darbiem, jūrnieki atraduši laiku, lai piedalītos sporta spēlēs un atvērtu kuģus apskatei.

Mērsragā ikvienam bija iespēja apskatīt sešus Latvijas un Lietuvas kuģus. Interesentu netrūka, lai tiktu uz kuģiem nācās pat stāvēt rindās. Bija iespēja izstaigāt kuģu klājus un ieskatīties komandtiltiņu telpās. Lai uzzinātu, kas notiek uz katra kuģa, apmeklētāji iztaujāja komandas. "Piemēram, patruļkuģi patrulē kā mīnu meklētāji, kas ir tanī pusē. Vņiem ir savas iekārtas, kas uztver, kur ir kādas mīnas. Viņi savas darbības dara, lai kāds zvejas kuģis neuzsprāgst uz mīnām," saka mērsradznieks Sergejs Rozenštengels.

Šī gada laikā kuģi piedalīsies septiņās mācībās Baltijas jūrā. Mācību laikā jūrā tiek neitralizētas vairākas mīnas, torpēdas un citi sprādzienbīstami priekšmeti, kas palikuši no iepriekšējās karadarbības šajā reģionā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt