De Facto

27. janvāra «De Facto»

De Facto

«Rīgas satiksmes» skandāla otrais cēliens

Notikumu attīstība «Jurša lietā»

Pirms lēmuma «Juraša lietā» prokuratūrā viesojies Juraša kolēģis

Pirms pirmā lēmuma “Juraša lietā”, ar kuru bija nolemts izbeigt krimināllietu par valsts noslēpuma izpaušanu pret Juri Jurašu, pie lietas uzraugošā prokurora Aivja Zalužinska ir viesojies prokurora sens studiju biedrs un Juraša tuvs kolēģis no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Andžejs Kļaviņš, ziņo LTV raidījums “De facto”. Kļaviņš gan neesot devis nekādus padomus “Juraša lietas” sakarā, apgalvo prokurors.

Intervijā Latvijas Televīzijai Aivis Zalužinskis paskaidrojis, ka ar bijušo studiju biedru saskrējušies uz kāpnēm prokuratūras ēkā un turpinājuši sarunu Zalužinska kabinetā: “Mēs tā parunājam par dzīvi. Bija arī jautājums par to, ka viņiem tur iestādē [KNAB] ir drūmi laiki iestājušies, grūti strādāt. Viņš pasūdzējās par to, kā viņiem klājas, tas bija tas, ko mēs parunājām”. Uz LTV jautājumu, vai tikusi pārrunāta arī Zalužinska lietvedībā esošā lietā pret Juri Jurašu, Zalužinskis atbildēja noliedzoši.

LTV atgādina, ka Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora Aivja Zalužinska 2017. gada vasarā pieņemto lēmumu virsprokurors Modris Adlers ir atcēlis un nozīmējis citu prokuroru, Māri Urbānu. Urbāns iepazinies ar tiem pašiem materiāliem un nonācis pie pretējiem secinājumiem, un nolēmis tomēr saukt bijušo KNAB darbinieku Juri Jurašu pie kriminālatbildības par valsts noslēpuma izpaušanu.

“De facto” arī ziņo, ka Saeimas deputāts apgalvo, ka operatīvā lieta, kuras realizēšanu viņš pēc KNAB apgalvojuma iztraucējis, tika izbeigta informācijas noplūdes dēļ.

“Persona bija informēta par to, ka attiecībā pret viņu šāda pārbaude tiek veikta. Mums, biroja darbiniekiem, bija pamats uzskatīt, ka to ir izdarījis [KNAB priekšnieka vietnieks operatīvo darbību jautājumos] Jānis Roze, kurš tieši vai pastarpināti komunicēja ar ar šo personu, attiecībā pret kuru ir uzsākta šī pārbaude”, intervijā LTV teica Jursašs.

KNAB priekšnieka vietnieks operatīvo darbību jautājumos Jānis Roze noliedz šādus pārmetumus un norāda - ja Jurašam bija šāda informācija, viņam bija jāinformē ģenerālprokurors, Satversmes aizsardzības birojs vai Valsts drošības dienests. Jurašs skaidro, ka nav to izdarījis, jo citādi nebūtu atlicis laika strādāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti