Dienas ziņas

Vēl nedēļu var pieteikties pieaugušo mācībām

Dienas ziņas

Noliedz saistību ar kampaņu pret U. Sesku

Netīrīts skurstenis ir ugunsbīstams

Pirms apkures sezonas atgādina par nepiešamību iztīrīt dūmvadus

Pirms apkures sezonas ugunsdzēsēji atgādina, ka par drošību jārūpējas laikus. Netīrīti dūmvadi un bojāta apkures sistēma ir biežs ugunsnelaimju cēlonis.  Skursteņslauķi, kuriem pašlaik rit aktīvākais darba periods, apliecina, ka ļaudis pret drošības jautājumiem mēdz izturēties vieglprātīgi.

Jēkabpilietim Alfrēdam Strumpem noslogotākais darba cēliens ir vasaras beigas un rudens. Tad skursteņslauķis tiek gaidīts daudzās mājās, kuru iedzīvotāji jau pirms kurināšanas sezonas vēlas parūpēties par apkures sistēmu drošību. Tomēr ir mājas, kur par šo jautājumu netiek domāts. Skursteņslauķa praksē netrūkst gadījumu, kad dūmvadi nav tīrīti gadiem ilgi.

"Kur ilgi nav saukts skursteņslauķis, pēc skursteņa pakājes tīrīšanas, kas ir skurstenim apakšā, - 16 spaiņi ar sodrējiem. Ir bijuši tādi gadījumi, kad tu ieraugi krāsni un nezini, kā to vispār drīkst, atļaujas cilvēks kurināt, jo tas neatbilst nekādiem drošības noteikumiem," klāstīja skursteņslauķis.

Ugunsdrošības noteikumos teikts, ka cietā kurināmā apkures ierīces un dūmvadi jātīra vismaz vienu reizi gadā – pirms apkures sezonas sākuma, savukārt apkures sistēmas tehniskais stāvoklis jāpārbauda reizi piecos gados.

Ja šīs prasības netiek ievērotas, nereti izceļas ugunsgrēks. To apstiprina arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika.

"Pagājušajā gadā mums bijuši 22 tādi ugunsgrēki, kad bojāta apkures iekārta, šogad līdz maija mēnesim jau astoņi bijuši šāda tipa ugunsgrēki. (..) Kopā, ja ņemam statistiku par gadu, ir 156 ugunsgrēki. Viegli varam izrēķināt, ka ceturtā daļa – neuzmanīga rīcība ar uguni, nepareiza ekspluatācija," stāstīja VUGD Zemgales reģiona brigādes Jēkabpils daļas komandiera amata pienākumu izpildītājs Ivars Osma.

Viendzīvokļa objektā jaunie ugunsdrošības noteikumi atļauj dūmvadu tīrīšanu veikt arī ēkas atbildīgajai personai, piemēram, ēkas īpašniekam, bet tiem, kuri tomēr izvēlas šo darbu uzticēt speciālistam, jāatceras, ka skursteņslauķis jāpiesaka laicīgi. Jēkabpilī ir tikai daži šī amata pārstāvji – rudenī viņiem darba pilnas rokas, kamēr vasarā – izsaukumu praktiski nav.

"Cilvēki jau iedomājas, ka mēs tīrām tikai skursteņus. Nē, mēs tīrām ventilācijas, mēs ļoti daudz ko darām. Nāk skolu pieņemšana, bērnudārzu pieņemšana, tas mums ir prioritāri," atzina skursteņslauķis Strumpe.

Lai izvairītos no ugunsnelaimes, jāatceras par savlaicīgu apkures iekārtas pārbaudi, kā arī regulāru dūmvadu tīrīšanu. Arī iekārtas ekspluatācijas laikā jāņem vērā drošības noteikumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti