Dienas ziņas

Talsu veselības centrā jauni speciālisti

Dienas ziņas

Aiztur "vergturu" bandu

Latgales zoodārzā šogad gaidāmas izmaiņas

Pirms 25. gadadienas apjomīgu renovāciju piedzīvos Latgales zoodārzs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latgales zoodārza ēka piedzīvos sen gaidītos remontdarbus. Šogad, kad martā zoodārzs svinēs 25. gadadienu, sāksies siltināšanas darbi, un ēku pielāgos visu dzīvnieku aprūpes prasībām. 

“Ēka nekad nebija remontēta vispār, un beidzot šogad tas notiks,” stāsta Latgales zoodārza vadītājs Mihails Pupiņš. Viņš norāda, ka galvenais, kas šī zoodārza dzīvniekiem nepieciešams, ir siltums, tāpēc svarīgākais, lai ēka tiek siltināta.

Bez ēkas estētiskā izskata uzlabošanas un siltināšanas darbiem tā tiks pielāgota arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Lielākais šķērslis šobrīd ir zoodārza ieeja un tur esošās kāpnes.

Iecerēts arī no privātajiem īpašniekiem atpirkt zemi, uz kuras atrodas zoodārzs.

Kad tā nonāks pilsētas īpašumā, būs plašākas iespējas īstenot dažādus projektus, piemēram, purva takas izveidi.

“Cilvēki varēs aiziet ar savām kājām un pavadīt kādu laiciņu purvā,” paredzētās pārmaiņas apraksta Pupiņš. “Mēs plānojam arī purvā beidzot izveidot dabas parku, par ko mēs sapņojam jau daudzus gadus.”

Šobrīd jau notiek remonts laboratoriju telpās. Telpas ir nozīmīgas, jo šeit dzīvnieki tiek pavairoti, kā arī audzētas un novērotas jaunas dzīvnieku un augu sugas. Lielākā daļa šo dzīvnieku dzimuši un auguši nebrīvē.

Jaunākie zoodārza iemītnieki ir Kubas žņaudzējčūskas mazuļi, kas pēc pāris nedēļām jau varēs pievienoties vecākiem terārijos.

Tur arī tiks veikti uzlabojumi, jo bez ēkas fasādes remonta, kam Daugavpils pilsētas dome piešķīrusi 71 340 eiro, kosmētiskais remonts par summu 16 408 eiro tiks veikts arī zoodārza iekšpusē. Darbus plānots pabeigt jau šī gada aprīlī.

Latgales zoodārzā Daugavpilī kopumā mīt 75 dažādu sugu dzīvnieki, tas ir trešais apmeklētākais objekts Daugavpils pilsētā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti