Rīta Panorāma

Intervija ar Folkloras kopu “Skandinieki"

Rīta Panorāma

Fotogrāfa Gata Indrēvica „Misija”

Iecavas jaunieši lepojas ar Latviju

Pirms 18.novembra Iecavas jaunieši veido pie apģērba piespraužamas Latvijas kontūras

Iecavas jauniešu centrs jau nedēļu gatavojas 18. novembra svinībām. Par godu notikumam bērni jau izveidojuši Latvijas valsts kontūras, ko piespraust pie apģērba, bet LTV raidījuma „Rīta panorāma” viesošanās laikā veido zvaigžņu karogu.

„Šodien un vakar mēs gatavojam Latvijas valsts karogu, kas ir jauniešu iniciatīva, lai mums jauniešu centrā būtu skaista, latviska pēcgarša,” saka Iecavas jauniešu centra jaunatnes lietu speciāliste Ilze Dreimane.

Jaunā paaudze atzīst - viņiem valsts dzimšanas diena ir patiešām svarīgi svētki. „Tā tomēr ir Latvijas dzimšanas diena. Tie ir paši svarīgākie spēki Latvijā,” norāda Anna.

Viņai piekrīt Hugo: "Tas ir lepnums. Man ir lepnums būt latvietim. Man ir iekšējs prieks un gods par to. Tas ir pašsaprotami, ka šie svētki ir jāsvin. Ir jānovērtē valsts sasniegtais, tūlīt jau būs simtgade.”

Betija par godu valsts dzimšanas dienai pat sacerējusi dzejoli.

Jauniešiem pašiem ir grūti izskaidrot, kāpēc viņi ir valsts patrioti – viņuprāt, citādāk nemaz nevar būt. „Patriotismu neviens tev nespēj uzspiest. Tas rodas no iekšienes, ko tu vēlies un ko tu jūti. Tā ir sirds degsme radīt kaut ko valsts labā un būt aktīvai sabiedrības daļai. Tā ir tava pilsoniskā degsme, tas, kāds tu esi tautietis,” saka Hugo.

Viņu papildina Krista: “Es domāju, ka tas viss nāk no ģimenes, no audzināšanas. Tas rodas no tā, ko mēs darām ikdienā, kā mēs sevi izglītojam, kā mēs paši uztveram informāciju, pieņemam un attīstām sevi. Tas ir jājūt, nevar sevī tā ielikt patriotismu.” 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti