Sadaļas Sadaļas

Panorāma

ES līderi meklē sociālo problēmu risinājumus

Panorāma

SPKC: Jauniešu vidū pieaug inficēšanās ar koronavīrusu

Pirms eksāmeniem – obligāts Covid-19 tests

Pirms 12. klašu eksāmeniem obligāts Covid-19 tests. Kā gatavojas Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā

Šogad pirms centralizētajiem eksāmeniem 12. klasēm pastiprināti epidemioloģiskās drošības pasākumi, un visiem eksāmenu kārtotājiem, kā arī pedagogiem obligāti jānodod Covid-19 siekalu tests. Kopumā gan uz obligātajiem, gan izvēles eksāmeniem Valsts izglītības satura centrs šogad saņēmis 57 040 skolēnu pieteikumus. 

Šajā nedēļas nogalē topošie vidusskolu absolventi nodod Covid-19 siekalu testus. Tā ir obligāta prasība. Jānāk pa vienam, nedrīkst drūzmēties.

“Ir saraksts, kurā skolēni un skolotāji parakstās par testa saņemšanu un veikšanu. Un tad viņi saņem tādu paciņu, ar kuru viņi dodas uz mierīgāku vietu – labierīcībām. Tur aizpilda vispirms veidlapu ar visiem datiem, kas tur tiek prasīti, un veic testu, kuru pēc tam atnes atpakaļ, speciālā vietā novieto,” pastāstīja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas medmāsa Zita Zīģele.

Tālāk visi testi tiks nogādāti laboratorijā.

Bet ko saka Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12. klašu skolēni?

“Es jūtos ļoti labi. Visas šīs situācijas laikā ne reizi neesmu saslimusi ar Covid-19, tā kā viss kārtībā. (..) Tā kā skola ir attālināti, negribas mācīties. Nokārtot es nokārtošu, bet, cik labi, es nezinu,” atzina skolniece Etnija Kantiķe.

“Protams, ka negatīvs. Es nekur nestaigāju, sēžu mājās. Slims neesmu, viss būs labi,” pauda skolnieks Andžejs Sekstiņš.

“Pašsajūta ir laba. Noteikti [Covid-19 tests būs negatīvs]. Es tā uzmanīgi dzīvoju,” sacīja skolnieks Aldis Kalns.

Testi jāveic arī visiem skolotājiem, novērotājiem un citam skolas personālam, kas eksāmenu dienās atradīsies izglītības iestādē.

“Man otrdien jāpiedalās. Pašsajūta laba. Viss kārtībā! Cerēsim uz labu rezultātu, nevis pozitīvu,” sacīja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas eksāmenu novērotāja Zane Grava.

Ja kādam no skolēniem vai personāla tiks atklāta inficēšanās ar koronavīrusu, tad viņi pie eksāmeniem, kas sāksies jau nākamnedēļ, netiks pielaisti. Un šiem skolēniem valsts pārbaudes darbi būs jākārto papildu termiņā – vasarā.

Eksāmenu dienās skolā strādās arī medmāsa.

“Viņa arī dežurēs no rīta ārpusē, kamēr bērniem vēl nebūs uzvilktas maskas, veiks skrīningu, un vietnieki palīdzēs. Rezerves maskas arī ir sagādātas,” norādīja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse.

Tāpat kā pagājušajā mācību gadā arī šogad obligāti būs trīs centralizētie eksāmeni – kādā no svešvalodām, latviešu valodā un matemātikā. Taču atšķirībā no iepriekšējā mācību gada skolēni šogad gandrīz visu mācību gadu bija spiesti mācīties attālināti. Vairāki skolēni atzina, ka raizējas par eksāmeniem.

“Daļēji gatavs. Aktīvi eju pie privātskolotājiem. Trijos priekšmetos, piecreiz nedēļā – latviešu valodā, angļu valodā un matemātikā. Tas ir tomēr eksāmens, kas jānokārto labi, lai augstskolā tiktu. Lai viss būtu labi nākotnē,” pastāstīja skolnieks Andžejs Sekstiņš.

“Attālinātās mācības ir grūtākas nekā klātienē, it īpaši pirms eksāmeniem. Es neteikšu, ka esmu 100% gatava, bet es arī neteiktu, ka neesmu gatava. Tā būs sava veida laimes spēle,” atzina skolniece Santa Koževņikova.

Eksāmenu sesija sāksies 11. maijā un noslēgsies 21. maijā.

KONTEKSTS:

Lai 2020./2021. mācību gadā iegūtu vispārējo vidējo izglītību, jākārto trīs obligātie eksāmeni:

  • vienā svešvalodā no 11. līdz 14. maijam;
  • latviešu valodā – 18. maijā;
  • matemātikā – 21.maijā.

Ceturtais eksāmens nav obligāts, bet kārtojams pēc izvēles, ja tas nepieciešams iestājai augstākās izglītības iestādē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt