Pirmos portatīvos datorus skolas varētu saņemt novembra vidū

Paredzēts, ka nākamnedēļ tiks izsludināta iepirkuma procedūra saistībā ar jaunu portatīvo datoru iegādi skolām. Tādējādi pirmos datorus skolas varētu sākt saņemt pēc nedaudz vairāk kā mēneša.

Ilga Šuplinska par datoru iepirkumu skolāmBaiba Kušķe

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) Latvijas Radio skaidroja, cik datoru kopumā varētu aizceļot uz skolām un kāda būs to sadales kārtība: “Šobrīd ir noteiktas aptuvenās aplēses, cik varētu būt datoru, bet šis skaits noteikti var variēties atkarībā no tā, kas [uzvar] iepirkumā un cik uz to brīdi e-sistēmā ir pieejamā datoru cena. Datoru cena var svārstīties no 600 līdz 800 eiro.

Tas arī noteiks no 6000 līdz 8000 vienībām, cik tad būs šo datoru.

Datoru sadales princips ir saistīts ar aktīvajām skolām. Ko es ar to saprotu? To, ka informatīvajā ziņojumā par vidējās izglītības iestādēm mēs vērtējam arī skolēnu skaitu un izglītības iestādes attīstības perspektīvu. Un savukārt tām klāt nāk arī pamatskolas, kur mēs redzam, ka arī administratīvi teritoriālās reformas sakarā šai skolai ir ilgtspēja. Tas būs proporcionalitātes princips.

Ja nākamajā nedēļā, kā ir paredzēts, iepirkums tiek izsludināts, tad principā pirmajiem datoriem, kā ir norādīts arī pašā iepirkumā, ir jābūt pēc četrdesmit dienām.”

KONTEKSTS:

Valdība septembra vidū Izglītības un zinātnes ministrijai piešķīra 3,9 miljonus eiro, lai veiktu tehnoloģiskā nodrošinājuma uzlabošanu skolās. Plānots, ka kopumā datorus saņems 425 skolas, kuras tos varēs izmantot gan ikdienas mācību procesa modernizēšanai, gan attālināto mācību nodrošināšanai.

Ārkārtējās situācijas laikā, kas bija izsludināta Covid-19 ierobežošanai un bija spēkā no 12. marta līdz 9. jūnijam, bija noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Arī mācības skolās notika attālināti. Jau pēc mācību gada beigām situācija ar Covid-19 izplatīšanos Latvijā uzlabojās un virkne ierobežojumu tika mīkstināti

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavojās tam, ka rudenī mācības skolās būs klātienē. Pašvaldībām pašām būs jālemj, kādā epidemioloģiskā situācijā pārtraukt mācīšanos klātienē.

Ministrija izstrādājusi trīs scenārijus skolu darbam Covid-19 laikā. Mācību gada sākumā IZM apkopotā informācija par mācību modeļu izvēli skolās liecināja, ka lielākā daļa no skolēniem šo mācību gadu uzsāks klātienē. Tikmēr aptauja liecina, ka vairākums vecāku grib mācības klātienē, bet attaisno bērnu nelaišanu skolā bailēs no Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt