Pirmoreiz visā pasaulē atzīmē Starptautisko zīmju valodu dienu

Svētdien visā pasaulē pirmo reizi tiks atzīmēta Starptautiskā zīmju valodu diena. Par šādas atzīmējamās dienas ieviešanu ANO Ģenerālā asambleja nobalsoja tikai pagājušā gada decembrī.

Šai dienai par godu un gaidot pāvesta Franciska vizīti Latvijā, Latvijas Nedzirdīgo savienība ir sagatavojusi video, kurā septiņu dažādu kristiešu konfesiju Latvijas mācītāji vienojušies lūgšanā zīmju valodā.

Kā norāda Latvijas Nedzirdīgo savienības viceprezidente Inese Immure, ar šo projektu Nedzirdīgo savienība vēlas atgādināt sabiedrībai, ka zīmju valoda ir pilnvērtīga valoda ar bagātu zīmju krājumu, kurā var izteikties par daudzveidīgām tēmām.

Atzīmē zīmju valodu dienuLaura Dreimane

  Starptautiskā zīmju valodu diena, ievadīs ikgadējo Starptautisko nedzirdīgo nedēļu, kura ar devīzi "Ar zīmju valodu ikviens iekļaujas sabiedrībā" visā pasaulē norisināsies nākamnedēļ, un tās laikā īpaši uzsvērts arī informācijas pieejamības jautājums, jo nedzirdīgajiem nepieciešama pieeja informācijai, bet to var nodrošināt tikai ar tulkojumu zīmju valodā vai subtitriem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti