Pirmoreiz Latvijā pasniegta Gada balva medniecībā

28.martā Jaunmoku pilī, Tukuma novada Tumes pagastā pirmoreiz Latvijā godināti Gada balvas medniecībā laureāti un pasniegtas gada balvas trīs nominācijās - "Par mūža ieguldījumu medniecībā", "Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā" un "Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā reģionā".

Godinājumu par mūža ieguldījumu medniecībā saņēma trīs medniecības jomas izcilākie pārstāvji: mežzinātņu doktors, Latvijas staltbriežu veiksmes stāsta pamatlicējs un īstenotājs Gunārs Skriba, medniecības tradīciju negurstošs uzturētājs un vairāku medībām veltītu grāmatu autors Jānis Vanags, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes ilggadējais dekāns un medību tradīciju veidotājs Alfons Grīnfelds.

"Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā" tika pasniegta viena balva, to ieguva medību jomas popularizētājs, žurnālists, fotogrāfs, žurnāla "MMD" galvenais redaktors Didzis Pakalns.

Par īpašiem nopelniem vietējā - Latvijas reģionu - mērogā tika cildināti desmit ievērojami mednieki, kuri ar savu darbu, piemēru un atbildīgu rīcību ir veicinājuši medību jomas izaugsmi.

Nominācijā "Par nozīmīgu ieguldījumu reģionā" gada balvas medniecībā saņēma Mārtiņš Akmentiņš Sēlijas reģionā, Viesturs Valdis Dreimanis Ziemeļkurzemes reģionā, Laimonis Kļaviņš Ziemeļaustrumu reģionā, Edvīns Porciks Dienvidkurzemes reģionā, Anatolijs Reliņš Dienvidlatgales reģionā, Roberts Ludboržs Austrumlatgales reģionā, Agris Riba Zemgales reģionā, Jānis Ročāns Ziemeļvidzemes reģionā, Rolands Vite Centrālvidzemes reģionā un Aigars Rumbergs Rīgas reģionā.

Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis uzsver: "Medniecība Latvijā ir tradīcijām bagāta - tā ir gadu gadiem kopta, uzturēta un attīstīta. Esmu ļoti gandarīts par visiem "Gada balva medniecībā 2014" laureātiem, kuri ar savu darbu un attieksmi veicina ilgtspējīgas medību jomas attīstību mūsu valstī. Medniecība ir neatņemama Latvijas kultūras sastāvdaļa, mums ir lieliski, atbildīgi un rūpīgi mednieki. Esmu pārliecināts, ka, pasniedzot balvas labākajiem, esam uzsākuši jaunu un nozīmīgu gan medniecības, gan visas Latvijas mēroga tradīciju."

Gada balva medniecībā tika iedibināta kā augstākā atzinība par nozīmīgu ieguldījumu medību saimniecības attīstībā un medību popularizēšanā Latvijas un vietējā mērogā. Balvas iedibināšanas iniciatori ir valstī lielākā un ietekmīgākā mednieku nevalstiskā organizācija Latvijas Mednieku savienība un pieredzes bagātākais žurnāls medniekiem "MMD" ("Medības. Makšķerēšana. Daba").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti