Pirmoreiz kopīgas mācības rīko topošie robežsargi, policisti un ugunsdzēsēji

Ceturtdien, 21.jūlijā, Ezermalas ielā Rīgā pirmoreiz plānotas Valsts policijas koledžas, Robežsardzes koledžas un Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžas kadetu taktiskās mācības. Tajās piedalīsies gandrīz astoņdesmit topošo iekšlietu speciālistu. 

Mācību fabula paredz, ka Imigrācijas kontroles postenis uz robežas apstādinās kārtējo transportlīdzekli. Pārbaudes laikā personas izlems bēgt, divi iebraucēji tiks aizturēti, bet vēl divi bēgšanas laikā iekļūs ceļu satiksmes negadījumā. Paredzēts, ka avārijā būs bojāgājušais un ievainotais, tādēļ sekos glābšanas darbi.

Valsts policijas koledžas direktora vietnieks Māris Riekstiņš stāsta, ka “ideja par kopīgām mācībām Valsts policijas koledžai, Robežsardzes koledžai un Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžai ir dzimusi jau sen, bet dažādu iemeslu dēļ līdz šim netika īstenota”.

“Šodien un rīt tiks inscenētas kopīgas mācības, kuru mērķis ir veicināt izglītības kvalitāti mūsu profesionālajās skolās, lai profesionālāk kadetus sagatavotu dienestam. Mērķis ir nodrošināt, lai topošie policisti, robežsargi un ugunsdzēsēji spēj savstarpēji profesionāli komunicēt, ātri reaģēt un apmainīties ar korektu un precīzu informāciju par inscenētajiem pārkāpumiem,” saka Riekstiņš.

“Tā ir spēja strādāt komandā, jo ikdienas specifikācija dienestā ir tāda, ka katram ir sava kompetences joma, tomēr ir gadījumi, kad jāstrādā plecu pie pleca, tāpēc tādās reizēs izpratne vienam par otra darbu ir ļoti būtiska,” piebilst Riekstiņš. 

Valsts policijas koledžas direktora vietnieks Māris Riekstiņš: Par kopīgajām mācībām
    Latvijā
    Ziņas
    Jaunākie
    Interesanti