Dienas ziņas

AM aicina vietējos uzņēmējus ražot armijas vajadzībām

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vidējās izglītības eksāmens jau 11. klasē

Pirmo reizi vidējās izglītības eksāmenu kārto 11. klases skolēni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Otrdien, 10. maijā, sācies vidusskolēnu eksāmenu laiks, un pirmo reizi to kārto 11. klases skolēni. Viņiem dota iespēja angļu valodas un matemātikas eksāmenu kārtot šogad vai nākamgad kopā ar pārējiem vidusskolas eksāmeniem.

Līdz šim visus vidējās izglītības eksāmenus jaunieši kārtoja 12. klases beigās, taču šogad dota izvēles iespēja. Matemātikas un angļu valodas eksāmeniem paredzētas divas versijas – optimālā un padziļinātā.

Optimālo versiju var kārtot, jau pabeidzot 11. klasi, tad nākamajā mācību gadā par šo priekšmetu vairs nebūs jāsatraucas, bet, ja vēlas eksāmenā iegūt labāku vērtējumu, tad var izvēlēties nākamgad kārtot arī otru eksāmena veidu. Šādu iespēju var izmantot tie 11. klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kuri ir veiksmīgi pabeiguši mācību vielu atbilstoši jaunajam mācību saturam un pieejai.

Šodien uzrunātie skolēni teica, ka galvenokārt kārto eksāmenu, lai nākamgad būtu mazāk, par ko satraukties.

Elīza: "Matemātikā eksāmenu kārtos teju visi, bet šodien angļu valodu kārtoja trešā daļa klases. Manuprāt, tas nākamgad atvieglos eksāmenus, arī šogad atviegloja, jo ir mazāk, kam gatavoties."

Jānis: "Galvenais, ka nākamgad varēs vairāk uz saviem sapņiem iet. Tāpēc, ka mazāk būs skolā jābūt un mācīšos tieši to, kas man tiešām interesē un patīk."

Elīza: "Sagatavoties bija diezgan grūti, bet tas noteikti palīdzēja, jo šis eksāmens likās vieglāks. Skolotāji noteikti bija satraukušies, visi bija satraukušies, jo neviens nezināja, kas būs, mēs arī nezinājām.''

Uz to norādīja arī Rīgas Teikas vidusskolas angļu valodas skolotāja Daiga Zande. Dotā izvēles iespēja starp diviem eksāmenu veidiem samulsinājusi daudzus. "Viens otrs pat lāgā nevar izšķirties, ko darīt, vai ņemt nākamajā gadā to padziļināto. Diezgan daudzi ir samulsuši," atzina skolotāja Zande.

Arī Rūjienas vidusskolā ne visi izvēlējušies eksāmenus kārtot pēc iespējas ātrāk. Šodien to darījuši astoņi skolēni, bet eksāmenu uz nākamo gadu atstājuši 11 skolēni. Direktores vietniece izglītības jomā Agnese Inese Pakalne norādīja, ka ideja ir laba, bet šaubās, ka tagad bija īstais brīdis, kad to ieviest, jo šai 11. klasei šis ir pirmais eksāmens. Pamatskolas eksāmeni pandēmijas dēļ tika atcelti.

"Nu tādi ļoti, ļoti labi skolēni pēc klausīšanās daļas bija diezgan satraukušies. Tā kā grūti spriest, jo viņiem nav arī pieredzes,''

skaidroja Pakalne.

Šodienas eksāmenam angļu valodā bija pieteikti teju 5000 skolēnu, taču daļa nezināmu iemeslu dēļ eksāmenu šodien tomēr nav pildījuši, norādīja Valsts izglītības un satura centrā (VISC). Viņiem nākamgad būs jāpilda eksāmena padziļinātā versija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti