Dienas ziņas

Mediķi brīdina par situācijas pasliktināšanos

Dienas ziņas

Tiesībsargs neapmierināts ar ST spriedumu

Kandidātu debates jau rīt!

Pirmo reizi pirms pašvaldību vēlēšanām LTV rīko debates katrā novadā

Tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, kas notiks 5. jūnijā, Latvijas Televīzijas Ziņu dienests un sabiedrisko mediju portāls LSM.lv piedāvās vērienīgu un vēl nebijušu debašu maratonu – debates ar deputāta amata kandidātiem no visiem Latvijas novadiem, informēja LTV.

Kopumā tiks aizvadīts 41 debašu raidījums, un katrs no tiem būs veltīts atsevišķam novadam vai valstspilsētai.

Saistībā ar Covid-19 epidemioloģisko situāciju debates notiks attālinātā režīmā. Debašu garumu noteiks iedzīvotāju skaits konkrētās pašvaldības administratīvajā teritorijā līdz šī gada 21. janvārim – ja iedzīvotāju skaits ir līdz 30 000, tad debatēm tiks veltīta stunda, ja iedzīvotāju skaits ir lielāks – tad 90 minūtes. Debates par visām valstspilsētām būs 90 minūtes garas.

Novadu un valstspilsētu secība, kādā debates tiks publicētas portālā LSM.lv un pārraidītas LTV1 ēterā, arī tiks noteikta pēc iedzīvotāju skaita – sākot ar iedzīvotāju ziņā mazāko novadu un valstspilsētu, beidzot ar lielāko novadu un lielāko valstspilsētu, kurā tiek rīkotas pašvaldību vēlēšanas.

Piedalīties debatēs varēs katra vēlēšanām reģistrētā saraksta 1. numurs, bet, ja objektīvu iemeslu dēļ tas nav iespējams – 2. vai 3. numurs. 

Debates būs skatāmas no 11. maija portālā LSM.lv un LTV1 ēterā – katru darba dienu no pusdienlaika līdz pulksten 15.15.

11. maijā debašu ciklu uzsāks ar Valkas un Saulkrastu novadiem, bet 12. maijā debatēs būs aicināti piedalīties Ventspils, Līvānu un Alūksnes novados kandidējošo sarakstu pārstāvji.

Debates vadīs LTV Ziņu dienesta žurnālisti.

“Mēs esam veikuši ļoti lielu darbu, arī paldies visām partijām, deputātu kandidātiem, kuri atsaucās un piedalās šajās debatēs. Ir daži, kuri arī atsakās. Tas nu ir viņu katra ziņā, kāpēc to dara. Katrā ziņā mēs no savas puses piedāvājam vienādas iespējas visiem,” norādīja LTV ziņu dienesta atbildīgā redaktore Dagnija Neimane – Vēvere.

Atšķirīgi no citiem gadiem, debates televīzijā netiks rādītas tiešajā ēterā. Bet safilmētais netiks montēts.

“Ņemot vērā attālināto procesu un sarežģīto tehnoloģiju, mēs debates ierakstām dienu iepriekš un ēterā rādām nākamajā dienā,” skaidroja Dagnija Neimane-Vēvere.

LTV aicina ne tikai sekot līdzi debatēm, bet arī iesūtīt sev interesējošus jautājumus kandidātiem. Tos sūtot uz ziņu dienesta "whatsapp" numuru – 20553333 vai arī rakstot e-pastu uz [email protected]

“Dažreiz ir ļoti specifiskas lietas, kuras uztrauc novadu iedzīvotājus, kuras mēs šeit Rīgā, varbūt arī internetā, nevaram atrast,” skaidroja Dagnija Neimane-Vēvere.

Savukārt raidījuma “Panorāma” ietvaros arī šogad turpināta rubrika “Tautas panorāma”, kurā žurnālisti dodas uz visiem jaunizveidotajiem novadiem un valstspilsētām, lai noskaidrotu, ko domā novadu iedzīvotāji, kas jāuzlabo pašvaldības darbā un ko vietējie sagaida no jaunajiem deputātiem. Tiem, kurus “Tautas panorāmas” komanda nav uzrunājusi, ir iespēja izteikt savas domas par pašvaldības darbu un uzlabojamajām lietām novadā uz sava novada virtuālā ziņojumu dēļa sava novada lapā LSM.lv Pašvaldību velēšanu sadaļā.

Arī šoreiz portāls LSM.lv sadarbībā ar domnīcu “Providus” radījis “Novadu šķirotavu”.  

Vēlēšanu nedēļā – 2. un 4. jūnijā – tiks aizvadītas ekspertu diskusijas, bet vēlēšanu dienā – 5. jūnijā – un dienu pēc tās gan LTV Ziņu dienests, gan LSM.lv aktīvi sekos līdzi vēlēšanu norisei, pirmajiem rezultātiem un gaidāmajām pārmaiņām novados.

Vēlēšanu dienā, 5. jūnijā. LTV1 un Replay.lv tiešraidēs būs iespējams sekot līdzi norisēm novados – būs raidījuma “Rīta Panorāma” speciālizlaidums, arī dienas gaitā būs ziņu speciālizlaidumi, kuros LTV Ziņu dienests sekos līdzi vēlēšanu norisei. Savukārt vakarā aizritēs “Vēlēšanu nakts”, kurā kopā ar ekspertiem un politiķiem LTV žurnālisti atskatīsies uz dienas notikumiem un sekos līdzi balsu skaitīšanai.

Par notikumiem vēlēšanu dienā un pēc tās nepārtraukti vēstīs arī sabiedrisko mediju portāls LSM.lv un LTV Ziņu dienesta konti sociālajos medijos.

Pēcvēlēšanu dienā, 6. jūnijā, būs vēl viens raidījuma “Rīta Panorāma” speciālizlaidums, kurā tiks paziņoti pirmie vēlēšanu rezultāti, bet vakarpusē notiks diskusija par vēlēšanu rezultātiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt