Pirmo reizi pasaules diktātu šogad bija iespēja rakstīt arī Braila rakstā

Pirmo reizi pasaules diktātu šogad bija iespēja rakstīt arī Braila rakstā, lai sniegtu iespēju savas prasmes pārbaudīt arī neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem.

Diktāta rakstīšana notika Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā, un tajā piedalījās seši cilvēki, viena no viņiem arī redzīga sieviete.

Bibliotēkas pārstāve Gunta Bite stāstīja, ka trīs no cilvēki, rakstot diktātu, izmantoja Braila rakstāmmašīnu, bet divas kundzes - tāfelīti un grifeli, jo izvēlējās rakstīt diktātu ar roku.

Gunta Bite: Par diktātu Braila rakstā Baiba Kušķe

  Diktātus pārbaudīja bibliotēkas Braila raksta nodaļas redaktore, kas salīdzināja un atzīmēja visas kļūdas, gan ortogrāfijas, gan interpunkcijas kļūdas. Rezultāti bija tādi, ka vislabāk uzrakstīja viena meitene Vanesa un nosacīti otrajā vietā bija  jaunietis Māris, stāstīja Bite.

  “Bet visā visumā, kas mani priecēja, ka cilvēki nāca to diktātu rakstīt, ne jau lai uzvarētu, bet lai piedalītos, lai būtu tajā kopībā, kopējā Latvijas diktāta rakstīšanas procesā,” sacīja Bite.

  Diktātam noslēdzoties, gandrīz visi dalībnieki atzina, ka piedalīsies arī nākamgad, kad varētu būt lielāks dalībnieku skaits, piebilda Bite.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti