Pirmo reizi Latvijā notiesā par kaimiņu vajāšanu

Par sistemātisku kaimiņu vajāšanu vīrietim tiesa piespriedusi piespiedu darbu un kompensāciju cietušajiem. Šis ir pirmais gadījums, kad Latvijā piespriests sods par vajāšanu, par ko Latvijā kriminālatbildība noteikta kopš 2018. gada, informēja prokuratūrā.

Saskaņā ar apsūdzību laika posmā no 2018. gada janvāra līdz septembrim Trīsciema apkaimē Rīgā kāds vīrietis aiz naida un ar nodomu iedvest bailes saviem kaimiņiem no savas mājas demonstratīvi novēroja viņu īpašumu. Viņš uzņēma vairāk nekā 1000 fotogrāfijas ar zibspuldzi, kā arī spīdināja lāzera staru uz kaimiņu nepilngadīgajiem bērniem.

Tāpat vīrietis izvietoja videokameru un prožektorus uz kaimiņu pagalmu, kā arī informēja, ka redz īpašumā notiekošo, neskatoties uz to, ka uz logiem ir uzlīmētas spoguļplēves.  

2019. gada oktobra vidū Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa vīrieti atzina par vainīgu Krimināllikuma 132.1 panta pirmajā daļā paredzētajā noziedzīgajā nodarījumā – vajāšanā. Vīrietis sodīts ar 120 piespiedu darba stundām un 1000 eiro lielu kompensāciju katram cietušajam.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti