Pirmo reizi arī Austrijā atzīmē Latvijas dzimšanas dienu

Latviešu kopienās ārpus Latvijas par godu Latvijas Republikas 95. proklamēšanas gadadienai šogad notikuši vairāk kā 60 svētku sarīkojumi vismaz 19 pasaules valstīs, liecina portāla latviesi.com apkopotā informācija. Vīnes latviešiem pirmo reizi bija pašiem sava balle ar vakartērpiem un dejām.

Vīne jau izsenis ir pazīstama ar savām smalkajām ballēm, kuru sezona nupat ir sākusies. Tāpat balles svin dažādu nacionalitāšu pārstāvji, kas te dzīvo. Tomēr ne latvieši. To Latvijas biedrība Austrijā vēlējās šogad pamainīt un par godu Latvijas Republikas 95.gadadienai latviešiem bija pašiem sava balle - lielā zālē ar klasiskās mūzikas koncertu un viesu grupu no Latvijas „Stendera ielas zēni". Dāmas tika aicinātas ierasties ar kokteiļu vai vakarkleitām, kungi tumšos uzvalkos. Kopumā sestdienas vakarā bija sanākuši ap 110 cilvēku.

Uz latviskuma saglabāšanu, dzīvojot ārzemēs, pozitīvi raugās arī jaunais Latvijas vēstnieks Austrijā Edgars Skuja. „Esam sanākuši kopā visi tautieši, atzīmējot šo gadskāŗtu. Kamēr pastāvēs, dzīvojot ārzemēs, latviešu skolas, kamēr mums būs latviešu kori, kamēr mēs tiksimies savos svētkos, tikmēr ar mums viss būs kārtībā," teica Skuja.

Vīnē studējošai jaunajai un daudzsološajai latviešu operdziedātājai Anetei Liepiņai īpaši atmiņā palicis pirmais 18.novembris ar ģimeni Latvijā. „Mēs ar ģimeni gājām pie Latvijas prezidenta pils un nolikām svecīti. Tas man bija kaut kas ļoti, ļoti gaišs," atminas Liepiņa.

Savukārt uz šogad paveikto un nākamgad plānoto īsi atskatās Latviešu biedrības Austrijā prezidents Gundars Milašus. Īpaši viņam atmiņā palikusi kāda diskusija Austrijā par latvietības saglabāšanu citās valstīs.

To, cik ļoti savādāks bija pirmais 18.novembris ārpus Latvijas, atceras vijolniece Inese Federovska. „Es 18.novembri pa īstam izjutu, pārceļoties šeit uz studijām. Tā nebija „sarkana diena". Tā bija parasta diena," saka Federovska, piebilstot, ka pietrūcis 18.novembrī Latvijā ierasto pasākumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti