Pirmo reizi 20 gados LTV1 - gada skatītākais kanāls

2019. gadā Latvijas Televīzijas pirmais kanāls (LTV1) apsteidzis konkurējošo televīziju kanālus gan lineārās televīzijas skatīšanās rādītājos, gan konsolidētajos. Konsolidētās televīzijas skatītākā kanāla skatīšanās laika daļa 2019. gadā bija 9,6 %, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” dati.

LTV paziņojumā medijiem norāda, ka 2019. gadā Latvijas Televīzija piedzīvoja daudzus gaidītus un negaidītus izaicinājumus, ar ko veiksmīgi tika galā, tādēļ skatītāju atzinība un novērtējums ir divtik svarīgs.

 

“2019. gads Latvijas Televīzijai bija īpašs gan ar satricinājumiem un neskaidrībām pārvaldības un finansējuma jomā, gan jauniem izaicinājumiem jauna Sabiedrisko mediju un to pārvaldības likuma izstrādē. Tādēļ jo patīkamāka ir saņemtā ziņa par vairāk nekā 20 gadus nebijušu panākumu, kas skaidri norāda uz Latvijas Televīzijas un sabiedrisko mediju būtisko lomu Latvijas informatīvajā telpā,” paziņojumā norāda LTV valdes loceklis Ivars Priede.

“Gatavošanās tik fundamentālām pārmaiņām sabiedrisko mediju dzīvē kā iziešana no reklāmas tirgus un jaunā likuma pieņemšana 2019. gadā paģērēja lielu elastību un vēsu prātu, turklāt papildu izaicinājumu radīja fakts, ka LTV finansējums turpināja būt neadekvāti zems. Tomēr LTV spēja gan ražot iedvesmojošu un ietekmīgu saturu, gan konstruktīvi piedalīties jaunā likuma tapšanā,” norāda LTV Programmu daļas direktore Rita Ruduša.

LTV īpaši izceļ mērķtiecīgas un gudras žurnālistikas lomu ar tādiem projektiem kā “Diagnoze – vēzis” un “Operācija: Centrāltirgus cigarešu mafija”. Tāpat 2019. gadā LTV novērtēta starptautiski, raidījumam “Aizliegtais paņēmiens” saņemot Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) balvu par izlaušanās spēli “Latvija”. 2019. gads arī paliks atmiņā ar skatītāju un kritiķu atzītās simtgades daudzsēriju filmas “Sarkanais mežs” pirmizrādi LTV1 ēterā.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti